جایگزین های ترک سیگار

جایگزین ها‌ی سیگار

جایگزین های سیگار

جایگزین‌ها شامل آدامس، شیرینی، قرص، سیگارهای گیاهی، چسب و یا سیگار های الکترونیکی (الکترواسموک ها) و … هستند. لطفا از هیچ کدام از آنها استفاده نکنید. واقعیت این است که این جایگزین ها ترک را ساده‌تر نمی‌کنند، بلکه ترک را برای شما دشوارتر می‌کنند. اگر قصد ترک سیگار را دارید و از جایگزین ها استفاده کنید، ترک سیگار را طولانی‌تر و سخت‌تر می‌کنید.

جایگزین های سیگار

جایگزین بیهوده

زمانی که وسوسه می‌شوید با خودتان می‌گویید که «من باید سیگار بکشم یا خلاء نکشیدن را با یک جایگزین پرکنم» اطمینان داشته باشید  این روشها هیچ کاری برای شما نمی‌کند تنها باعث می‌شود دردسر ها  تکرار شوند و عذاب هایتان طولانی‌تر شود. به هر حال، جایگزین‌ها درد ترک را تسکین نخواهند داد. شاید باور نکنید اما  این جایگزین ها تنها باعث می‌شود بیشتر به سیگار کشیدن فکر کنید.

سردرگمی

  نیکوتین هیچ جایگزینی ندارد.

 در هر حال شما نیازی به نیکوتین ندارید. نیکوتین غذا نیست که به نفعتان باشد، سم است.

منافع فروش جایگزین های ترک

از مصرف محصولات حاوی نیکوتین جدا خودداری کنید، چه آدامس باشد، چه چسب، اسپری بینی یا حیله‌ های  جدید مثل دستگاه استنشاقی که شبیه سیگار پلاستیکی است. تاجران علاوه بر اینکه از سیگار کشیدن شما جیب هایشان را پر می‌کنند این جایگزین ها را هم خودشان به بازار عرضه کرده اند تا از کسانی که از سیگار کشیدن به ستوه آمده اند نیز  پول به دست بیاورید باور کنید که این حیله ها سالهاست که جواب میدهد و برای مدتی شخص روش مصرفش را تغییر داده اما این تجارت همچنان پابرجاست.

شرکت در دوره ترک آسان سیگار

درست است که نسبت کمی از افراد سیگاری که سعی می‌کنند با جایگزین‌ها ترک کنند موفق می‌شوند و موفقیت خود را به استفاده از جایگزین ها ربط می‌دهند. با این وجود، علی‌رغم استفاده‌شان از جایگزین ها شستشوی مغزی هنوز در ذهنشان زنده است. متأسفانه بسیاری از پزشکان و مشاورین هم برای  درمان از جایگزین های  نیکوتین دار استفاده کرده و آن را به افراد توصیه می‌کنند. عجیب نیست، زیرا اگر واقعیت های دام نیکوتین را درک نکنید، درمان با  جایگزین های نیکوتین دار بسیار منطقی به نظر می‌رسد.

یک تصور غلط

بعضی ها اینگونه فکر می‌کنند که اگر شما دو دشمن قوی داشته باشید که باید شکست‌شان دهید، منطقی است که همزمان با هر دوی آنها نجنگید، بلکه به نوبت آنها را شکست دهید. بنابراین حیله درمان با جایگزینی نیکوتین به این صورت است که ابتدا که سیگار را ترک می‌کنید، در ادامه از جایگزین نیکوتین استفاده می‌کنید. سپس وقتی عادت سیگار کشیدن را ترک کردید، به تدریج منبع نیکوتین را کاهش می‌دهید، بنابراین می‌توانید جداگانه با هر دو دشمن بجنگید.

مبارزه با سیگار

این راهکار شاید منطقی به نظر برسد، اما بر اساس حقایق موجود یک کار اشتباه است. اولا سیگار کشیدن عادت نیست، اعتیاد به نیکوتین است و درد جسمی  این اعتیاد  تقریباً غیر قابل تشخیص است. هنگام ترک هدفتان این است که هیولای کوچک نیکوتین در بدنتان و هیولای بزرگ درون مغزتان را با سرعت هر چه بیشتر بکشید. کار ‌درمان‌ جایگزینی نیکوتین طولانی کردن عمر هیولای کوچک است که خود باعث طولانی شدن عمر هیولای بزرگ می‌شود.

بیایید به این موضوع فکر کنید که چطور می‌توان معتاد به مواد را با توصیه‌ی همان مواد درمان کرد؟

هیولا

چرا نباید از جایگزین استفاده کنیم

اما بدترین اثر جایگزینی این است که مشکل واقعی، یعنی عمر هیولای ذهنیتان را طولانی می‌کنند و زنده بودن آن را تضمین می‌نماید.

آیا وقتی بیماری آنفولانزایتان خوب می‌شود و از بیماری خلاص می‌شوید در ادامه برای بیماری نیاز به جایگزین دارید؟ البته که ندارید. با گفتن اینکه «نیاز به جایگزین دارم»، آنچه واقعاً می‌گویید این است که «دارم فداکاری می‌کنم یعنی من دارم خودم و زندگی ام را در راه نکشیدن سیگار قربانی می‌کنم». حالت افسردگی در ترک سیگار در روش کمک به وسیله نیروی اراده ناشی از این واقعیت است که افراد اعتقاد دارند که در حال فداکاری هستند. تنها کاری که می‌کنید این است که مشکلی را جایگزین مشکل دیگر کرده اید.

چگونه ترک کنم

اگر در میان جایگزین ها به شیرینی جات روی آورده‌اید. خفه کردن خود با شیرینی چه لذتی دارد. فقط چاق و افسرده می‌شوید و به سرعت دوباره سراغ سیگار خواهید رفت.

به خاطر داشته باشید، نیازی به هیچ جایگزینی ندارید. این دردها درواقع توهم  به درد هستند واقعیت این است که شما خودتان تمایل دارید از دوری سیگار درد بکشید اما به خاطر اینکه راه ترک آسان را نمی‌شناسید هرگز متوجه خواستگاه این دردها نخواهید شد اگر رهایی از سیگار را بخواهید باید راه آسان ترک آن را بشناسید. مطمئن باشید که پس از آن این عذاب های دوری از سیگار  از بین می‌روند و شما برای همیشه از دام نیکوتین و جایگزین‌هایش رها خواهید شد و بعد از رهایی، همواره احساس یک انسان غیر سیگاری را خواهید داشت. بیایید از اینکه بدنتان را از سم و ذهنتان را از بردگی و وابستگی رها می‌کنید لذت ببرید.

حذف سیگار از زندگی

شرکت در دوره ترک آسان سیگار

تعداد نظر(ها): 27
 1. ثریا

  دقیقا همین طوره من انواع و اقسام جایکزین های سیگار رو امتحان کردم اما هرگز موفق به ترک نشدم و دوباره سراغ سیگار رفتم

  پاسخ 2016/09/04 ساعت 16:50
 2. مهدی

  درود به شما من ۵سال است که سیگار میکشم به مدت یک ماه از سیگار الکترونیکی استفاده کردم اما به هیچ عنوان نتو نستم بهش عادت کنم تا سیگار رو ترک کنم بعد از یکماه دوباره به سمت سیگار رفتم .ایا در این روشی که شما ازش صحبت کردید هیچ نیازی به جایگزین نیست یعنی واقعا بعد از ۱۰ ساعت سیگار رو ترک میکنیم .خوب یه کم عجیبه چه طور چنین چیزی ممکنه .لطفا توضیح بدید ممنونم .

  پاسخ 2016/09/23 ساعت 22:34
 3. mohsenabasi

  سلام .میتونم بگم بیشتر از سیگار پول برای جایگزین های سیگار برای ترک سیگار پرداختم .اما همچنان سیگار میکشم بعضی از وقتها هم سیگار میکشم هم آدامس نیکوتین مصرف میکنم .دل رو به دریا زدم و در دوره ترک سیگار شما شرکت کردم .خدا کنه این سری دیگه تموم بشه سیگار کشیدن های من .به امید خدا .

  پاسخ 2016/09/27 ساعت 13:01
 4. احمد

  سلام من ۸ ماه پیش پکیچ صوتی بصورت کامل خریدم خداییش برای من ۴ روز کار ساز بود بعد از اینکه تو فصل آخر میگه آخرین سیگار کثیف لذت ببر ،قبول دارم کشیدن سیگار به صورت پی در پی ، اولین سیگار که روشن میکنیم از آغاز صبح هی بصورت زنجیروار ادامه پیدا میکنه میخواستم برم سراغ نیکومایتین نمیدونم الان کم مونده رو تردمیل هم سیگار بکشم کلا دور برم از لحاظ عاطفی خلوت نمیدونم اگه پیشنهاد دارین ممنون میشم

  پاسخ 2018/02/20 ساعت 07:11
 5. حسین

  کافیه در ذهنتون همواره تمرین کنین که دارین مثل یک انسان پاک و سالم زندگی میکنین. تمرکزتون رو به این بخش معطوف کنین. اصلا در ذهنتون کلنجار نرین که دارم ترک میکنم، چن روزه ترک کردم، سردرد میگیرم ….. بلکه این حس رو در خودتون ایجاد کنین و نگهش دارین که دارین مثل یک انسان سالم زندگی میکنین و از اول هم همینطور بودین.

  پاسخ 2018/03/17 ساعت 14:58
 6. یعقوب

  سلام دوستان عزیز من نزدیک به ده سال سیگار می کشیدم یک دفعه تصمیم به ترک سیگار گرفتم و خدا رو شکر تا الان موفق شدم ۶ ماه سیگار نکشم.

  پاسخ 2018/04/20 ساعت 01:02
 7. اسلام

  سلام دوستان من بعد از بیست سال سیگار کشیدن میخوام ترک کنم ولی یک دفع نمشه راهنمایی کنید ممنون میشم

  پاسخ 2018/04/21 ساعت 00:51
  • محمدرضا

   سلام دوست عزیز،
   پیشنهاد میکنم ابتدا با مطالعه مقالات رایگان و گوش دادن به فایل صوتی رایگان وبسایت آشنایی اولیه نسبت به دوره ترک آسان سیگار پیدا کنید. سپس می توانید با گرفتن یک تصمیم قطعی جهت ترک سیگار در دوره ترک آسان سیگار شرکت کنید و به صورت کاملا آسان و لذتبخش سیگار را برای همیشه کنار بگذارید. |دوره ترک آسان سیگار|

   پاسخ 2018/05/05 ساعت 21:01
 8. Sina

  من ۴ روزه ک ترک کردم_ترک کردن انگیزه میخاد و همتون اینو میدونین_به یه نفر ک خیلی دوسش دارین قول بدین ک نکشین_من اینکارو کردم فعلا دووم اوردم_تمام فندکو ایناتونم بدید بهش

  پاسخ 2018/08/01 ساعت 15:02
  • سمنشتبش

   وای سینا تو چقدر گلی

   پاسخ 2019/05/15 ساعت 08:56
 9. کیااااان

  با سلام من از ۱۵ سالگی به صورت دائم سیگار میکشم و الان ۲۲ سالمه توی این هفت سال دو بار قصد ترک داشتم ولی به ۲ ساعت نمی کشید که باز سیگار میکشیدم…و از بعد اون ۲ بار دیگه بیخیال ترک کردن شدم…ولی مدتی ورزش بدنسازی شروع کردم و به صورت جدی قصد ترک سیگار دارم…انشالا که اینبار موفق بشم…نمیدونم من شدیدا به سیگار وابسته ام شدیییدا…امید به خدا

  پاسخ 2018/08/03 ساعت 04:15
 10. زمانی

  من ۳۴سالمه و۲۰ساله سیگارمیکشم والان تصمیم به ترک گرفتم.والان ۱۸ساعته که سیگارنکشیدم.امیدوارم دووم بیارم.دوستان دعام کنید.

  پاسخ 2018/09/18 ساعت 11:04
 11. مهرداد

  کار سختیه من امروز ۴ روزه گذاشتم کنار ولی وسوسه حسابی میاد سراغم .موقع وسوسه نصف استکان آب یخ میخورم فراموشم میشه.شما هم امتحان کنید خدا کمکمون می‌کنه توکل کنید.

  پاسخ 2018/09/29 ساعت 16:47
 12. مصطفی

  من ۳۷ سالمه و تقریبا بیست ساله که سیگار میکشم ، سه روزه ترک کردم ، تقریبا مطمئنم دیگه سیگار نمیشکم .

  پاسخ 2018/12/06 ساعت 12:16
 13. رامین

  من الان چهل سالمه حدود ١۵سال سیگار کشیدم و یک هفته است به خاطر چرک و عفونت ریه مریضم دکتر داروهای خوبی برام نوشت مصرف کردم و الان بهترم درد زیادی از قفسه سینم کشیدم که میدونم به خاطر سیگار بوده الان یک هفته است سیگار نکشیدم و تصمیم جدی گرفتم سیگار و فندک هم همیشه تو جیبمه منو وسوسه نمی کنه برای کشیدن چون که درد و تنگی نفس حاصل این سیگار بود

  پاسخ 2018/12/19 ساعت 23:42
 14. اشکان

  بله درسته ولی شما هم دنبال تیغ زدنید

  پاسخ 2018/12/25 ساعت 10:05
  • محمدرضا

   دوست عزیز ما به هیچ عنوان قصد فریب دادن کسی یا به گفته شما «تیغ زدن» کسی را نداریم.

   ما فقط یک سری اطلاعات جهت آگاه سازی مخاطبان خودمون منتشر می کنیم که بخشی قابل توجهی از این اطلاعات رایگان هست.

   کتاب صوتی «ترک آسان سیگار» هم که محصول اصلی سایت هست و ساعت‌ها برای ترجمه و تولید اون زحمت کشیدیم رو در فروشگاه سایت قرار دادیم.

   بخشی از درآمد فروش این محصول صرف هزینه های جاری وبسایت و شبکه‌های اجتماعی و بخشی هم برای افزایش کیفیت محصول اصلی و تولید محتوای جدید میشه.

   پاسخ 2019/02/14 ساعت 12:06
 15. فرهاد

  سلام. نکشیدن سیگار به اراده یک شخص مرتبط نیست. سیگار یک عادته مثل دراز کشیدن جلوی تلوزیون. فقط لذت این عادت بد بیشتره.
  ترک یک عادت ابتدا نیاز به اطلاعات در اون زمینه داره وسپس باید به همون نحوی که اشتیاق به این عادت پیدا کردی از اون دور بشی.
  پیشنهاد میکنم با یک انگیزه به یکباره ترک کنید. سپس هر روز عادات جدید سالم را تقویت کنید و به انگیزه خودتون انرژی ببخشید و هر روز به یاد بیارید

  پاسخ 2019/12/09 ساعت 12:15
 16. حمید

  سلام فقط هر بار که حوس سیگار کردین کشیدن اونو موکول کنین به ۳ دقیقه دیگه و سعی کنین خودتون رو به یک کار دیگه مشغول کنین من دو بار به مدت دو سال کنار گذاشتم ولی باز شروع کردم الان هم ۴۵ روزه نمی کشم برای کم کردن سیگارهم نخی بخرین و اگر هم پاکتی می گیرین سیگارتون رو بزارین توی یک کمد و کلید کمد رو بزارین توی ماشین ، اینطوری هر بار سیگار خواستین باید برین پارکینگ کلید رو بیارین و بعد هم کلید رو بزارین سر جای قبلی و… اگر به این روش مقید باشین شک نکنین مصرف سیگارتون خیلی پایین میاد . من یه دوره سیگارمو داده بودم دست مدیرمون :=)

  پاسخ 2020/03/03 ساعت 09:51
  • سهراب

   سلام حمید جان من ۱۲ سال سیگاری بودم پارسال با روش آلن کار ترک کردم با فایل صوتی سایت. داخل فایل توی یگی از فصل ها درباره این روشی که شما میگید کامل صحبت کرده آلن کار. این روشی که شما میگید بدتر باعث میشه شبانه روز به سیگار فکر کنید و از کار و زندگی بیفتید. با این کار بدتر نسبت به کشیدن سیگار حریص تر میشی. به هرحال موفق باشی 🙂

   پاسخ 2020/04/24 ساعت 10:12
 17. zhra

  سلام…من خودم سیگاری نیسم ولی یه ادم سیگارو میخام ترک بدم…حرفاتون مفید بود ایشالا بتونم با روحیه دادن بهش این عادته سه ساله رو ع سرش بیرون کنم^_^

  پاسخ 2020/03/16 ساعت 17:35
  • محمدرضا

   سپاس از شما. مطمعنا شما موفق خواهید شد. بسیار خوشحال خواهیم شد اگر بتوانیم در این راه با مطالبی که در وبسایت ارائه میدهیم، به شما و دوست سیگاری شما کمک کنیم.

   پاسخ 2020/05/25 ساعت 00:17
 18. شهاب نیک

  سلام به دوستان عزیز. من به هیچ عنوان قصد ترک سیگار رو ندارم و ۱۰ سال از عمرم رو در مقابل لذت سیگار کشیدن با جناب ازراعیل معامله کردم، خب اگر تو کشور جهان سومی زندگی میکنی هر چی کمتر زندگی کنی به نفعته ، مشکل من بوی بد سیگار و جرم زرد رنگشه، آیا جایگزین خوش بو تر و یا بدون جرم وجود داره ؟

  پاسخ 2020/04/09 ساعت 16:30
  • ناشناس

   آفرین شهاب جان چرانبایدبکشیم میریم اون دنیا پاک بدرد نمی خوره😂😂😂

   پاسخ 2020/06/23 ساعت 21:38
 19. bairamabdiian

  به به عجب جمعی من سیگاری هستم اتفاقی این جمع شمارادیدم واقعا عالیه حرف ندارین بخدابه نظرمن سیگار دردنیاازهرمخدری وازهرعادتی زشت است ولی چیکارکنم که من هم دچاره این لامصب هستم وریه هام هم مریضه انشاالله که خداکمکمون کنه ترکش کنیم ممنونم…

  پاسخ 2021/05/19 ساعت 15:32

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عضویت در مجله اینترنتی رایگان

بایگانی
اطلاعات تماس

لطفا در صورت نیاز به هرگونه اطلاعات یا راهنمایی، در برقراری تماس با ما تردید نفرمایید.

071-36665862

8:00 الی 18:00

عضویت در مجله اینترنتی رایگان