کسانی که از سیگار کشیدن لذت میبرند بخوانند!

کسانی که از سیگار کشیدن لذت میبرند بخوانند!

چه کسانی و چرا

بعضی از افراد سیگاری همواره بر این موضوع پافشاری می‌کنند که از کشیدن سیگار لذت می‌برند. آنها با افتخارعنوان می‌کنند که سیگار کشیدن برایشان لذت بخش است و نیازی به کنار گذاشتن آن ندارند.

به طور کلی اعتقاد به لذت بردن ازسیگار کشیدن بیشتر از زبان نوجوانانی شنیده می‌شود که تازه مصرف سیگار را شروع کرده‌اند و به تعبیری در آغاز راه هستند. اما بسیاری از سیگاری های دیگر که مدتهاست سیگاری هستند نیز اذعان می‌کنند که از سیگار کشیدن لذت می‌برند. آن دسته از سیگاری ها  تنها به این دلیل این حرف را میزنند که می خواهند سیگار کشیدنشان را توجیه کنند. آنها با این حرف خودشان و شما را قانع می‌کنند که مشکلی ندارند و هر زمان که اراده کنند سیگار را ترک می‌کنند. تعدادی از این افراد به اندازه ای این موضوع را تکرار می‌کنند که خودشان هم باور کرده که از سیگار کشیدن لذت می‌برند و این همان چیزی است که سیگار از آنها می‌خواهد.

توهم لذت سیگار

آیا مصرف سم لذتبخش است

سیگار کشیدن در حقیقت هیچ لذتی ندارد و تنها مصرف کردن مجموعه ای از سموم کشنده و خطرناک است. یک سیگار در حال سوختن از هزاران ماده سمی مختلف تشکیل شده که معروفترین آنها نیکوتین است. این دود و سم چه لذتی می‌تواند برای یک شخص ایجاد کند.

سم های موجود در سیگار

شما چه از سیگار لذت ببرید و چه از دست آن به ستوه آمده باشید این حقیقت را به یاد بسپارید. که سیگار دور یا زود شما را از پا در میآورد و دیگر حتی امکان این نوع از توهم یعنی لذت بردن از سیگار را هم از شما خواهد گرفت.

شرکت در دوره ترک آسان سیگار

اصرار بر روی یک کار غلط

اما با تمام این تفاسیر چرا تعدادی از سیگاری ها عقیده دارند که از کشیدن سیگار لذت می‌برند. در واقع این توهم یکی از بدترین نوع توهماتی است که توسط سیگار به ذهن شما نفوذ می‌کند. می‌توان این موضوع را با چند مثال ساده بهتر توضیح داد.

بوی بد سیگار

 اگر شما برای مدتی مثلا یک هفته با کمک نیروی اراده سیگار نکشید و بعد از چند روز شخصی در کنارتان یک نخ سیگار روشن کند متوجه می‌شوید که سیگار چه بوی تند و عذاب آوری دارد. اگر هم تسلیم شوید و یک نخ سیگار را روشن کنید در همان لحظه اول متوجه خواهید شد که سیگار طعم بسیار بدی دارد. اینجاست که به خودتان می‌گویید سیگار چه طعم بدی دارد من چگونه آنرا تحمل می‌کنم.

چه چیز ما را به اشتباه می‌اندازد

جواب این است سیگار تاثیر مخربی بر حواس پنجگانه بخصوص حس چشایی و بویایی دارد. افراد سیگاری به دلیل مصرف سیگار حس چشایی و بویایی خوبی ندارند. پس فرد سیگاری درک درستی از طعم و بوی سیگار ندارد و تنها اطرافیان وی هستند که متوجه بوی افتضاح سیگار می‌شوند. حالا خودتان بگویید که چهره شخصی با سیگاری بر لب که با افتخار می‌گوید از سیگار کشیدن لذت می‌برد چه قدر برای غیرسیگاری‌ها غیر قابل باور است و مطمئنن کمی خنده‌دار به نظر می‌رسد.

سیگار شما را فریب می دهد

به یاد داشته باشید که سیگار لذت بخش وجود ندارد و آن موقعیت و لحظه سیگار کشیدن است که آن را لذت بخش می‌کند. به عنوان مثال موقعیت‌هایی در زندگی وجود دارد که همه ما به صورت طبیعی احساس سرخوشی و خوشحالی می‌کنیم. مانند احساس لذت بخش سیری که بعد از غذا خوردن به وجود میآید.

لذت بردن از صرف غذا

شما بعد از صرف غذا یک نخ سیگار روشن می‌کنید. حس چشایی و بویایی شما به علت مصرف سیگار ضعیف شده پس درک درستی از طعم واقعی سیگار ندارید اما احساس می‌کنید این سیگار برایتان لذت بخش است و به آن اعتراف می‌کنید.

سیگار بعد از غذا

در صورتی که احساس لذت به این دلیل است که بدن به صورت طبیعی بعد از سیر شدن در وضعیت لذت بخشی قرار گرفته است. اما فرد سیگاری فکر می‌کند این سیگار است که باعث ایجاد لذت و سرخوشی در او شده است. در صورتی که به هیچ وجه اینچنین نیست. اتفاقا سیگار بعد از غذا صدمات جبران ناپذیری به سیستم گوارش شما وارد می‌زند.

شرکت در دوره ترک آسان سیگار

لذت بردن از خرید

خرید کردن یکی دیگر از موقعیت‌هایی است که سیگار شما را فریب می‌دهد و به وسیله شما خودش را شریک احساس خوبی می‌کند که در واقع برایتان پیش آمده و مطمئنن بعد از خرید کردن برای هر کسی پیش می آید.

فرد سیگاری در حال خرید

لذت بردن از رابطه جنسی

احساس سرخوشی بعد از یک رابطه جنسی می‌تواند مثال دیگری برای سیگارکشیدن‌های لذت بخش باشد سیگار شریک لحظه به لحظه سیگاری هاست.

آیا وقت آن نرسیده که دیگر خودمان را فریب ندهیم

مطمئنن سیگاری‌ها در طول عمر سیگاری بودنشان هیچ موقعیت لذت بخشی را بدون سیگار از دست نخواهند داد. آنها همواره این توهم را در ذهنشان پرورش می‌دهند که سیگار برایشان لذت بخش است پس هم اکنون زمان خوبی برای ترک سیگار نیست. روزها پشت سر هم می‌آیند و می‌روند و سیگار کشیدن برای نود و هفت درصد از سیگاری ها تا آخر عمر ادامه پیدا می‌کند.

سیگار کشیدن ممنوع

کمی فکر کنید و بگویید شما چه موقعیت‌های لذت بخشی را با سیگار شریک بوده‌اید. مطمئنن سیگار کشیدن هیچ لذتی ندارد و آن موقعیت خاصی  بوده که سیگار را برایتان  لذت بخش جلوه داده است. لذت بخش بودن سیگا یک توهم بزرگ است. این قاتل بالفطره  هر روز در حال گرفتن قربانی هایش از درون انسانهاست. مطمئن باشید که مزایای ترک واقعی سیگار برای شما بسیار ارزشمند است و باعث می‌شود لذت واقعی زندگی بدون سیگار برایتان آشکار شود به نحوی که هرروز به خودتان افتخار خواهید کرد.

شرکت در دوره ترک آسان سیگار

تعداد نظر(ها): 15
 1. امیر

  کاملا درسته .هیچ سیگاری متوجه بوی بد سیگار نمیشه خود من حالا که سیگار رو کنار گذاشتم متوجه شدم چی میکشیدم و چه بویی داشته.مطالبتون عالیه .ممنون

  پاسخ 2016/10/02 ساعت 10:31
 2. پرویزوصلی

  نظرشما کاملا درست است.ازراهنمایی های شما کمال تشکررا دارم

  پاسخ 2016/10/06 ساعت 12:15
 3. شهاب

  سلام.ترک سیگار کار بسیار ساده ای.انسان در زندگی خیلی دردهارو تحمل میکنه که به راحتی برسه اما تحمل جدا شدن از سیگار به مراتب خیلی راحته.چون خواستن توانستنه.فردا خیلی خیلی دیره.همین امروز این رفیق ناباب رو ترکش کنید.

  پاسخ 2016/11/15 ساعت 10:30
 4. امير

  سلام واقعا فایل صوتی شما به من خیلی کمک کرد الان چهارماهه که سیگارنمیکشم وواقعا احساس خوشبختی میکنم که درچه گردابی غرق شده بودم ونجات پیدا کردم حتنا این فایلوتاانتها گوش کنید ودراواسط کاررهاش نکنید حتماجواب میده مگراینکه بخواین باخودتون لجبازی کنید این فایل صوتی یه جورایی میشه گفت شستشوهای مغزی ماروازبین میبره وکمک میکنه بتونیم خیلی راحتتراین سیگارلعنتی که همیشه باید ازکشیدنش عذاب بکشیم وهزاران مشکل واسمون درست کنه راحت بشیم باتشکرازهمه کسانی که واسه این فایل زحمت کشیدن خداخیرتون بده

  پاسخ 2016/12/23 ساعت 23:01
 5. هادي نجفي

  حرفهایتان بینظیره

  پاسخ 2017/06/28 ساعت 10:57
 6. ناشناس

  باسلام وتشکرازمطالب خوبتون به نظر من به کسی باید گفت پهلوان که سیگاررابرای همیشه ترک کند

  پاسخ 2018/03/22 ساعت 21:18
 7. S.D

  فکر میکنید همه اوناییکه سیگار میکشن به ضررش واقف نیستن ؟ چرا از دلیل سیگار کشیدن نمیگید ؟

  پاسخ 2018/06/07 ساعت 05:50
  • محمدرضا

   با درود و احترام

   با درود و احترام
   در دوره ترک آسان سیگار علاوه بر بیان دقیق دلایل سیگاری شدن افراد، راهکارها و دستورالعمل های کاربردی برای ترک سیگار به فرد سیگاری ارائه می شود.

   پاسخ 2018/10/23 ساعت 23:47
 8. behzad

  این مطالب کلا از کتاب آلن کار نوشته شده و اقتباس گردیده است لطفا منبع رو فراموش نکنید و مطالب را به نام خود در سایت منشر نکنید و روش شمانیز بنده فک میکنم کاملا مبتنی بر روش اقای آلن کار می باشد.از طرفی کسی که خئود سیگاری نیست نمیتواند در جهت ترک مشاوره ی موثری ارائه دهد کساینی میتوانند مشاوره ای موثر بدهند و طرف مقابل را متقاعد به ترک کنند که خود تجربه ی مصرف و ترک را دارن یعنی یک سیگاری سابق میتواند مشاوره ای تاثیر گذار دهد نه فردی که هیچ گونه تجربه ای در زمینه ی مصرف سیگار ندارد
  باتشکر

  پاسخ 2018/07/22 ساعت 17:38
  • محمدرضا

   در رابطه با تلاش ما برای معرفی آقای آلن کار و روش ایشون برای ترک سیگار اگر شما لطف کنید و در گوگل عبارت «ترک سیگار آلن کار» رو سرچ کنید متوجه میشید که ما در بین ده‌ها وبسایتی که متد ایشون رو ارائه میدن و هیچ نامی ازشون نمیبرن بیشترین تعداد مقالات رو با ذکر نام ایشون منتشر کردیم و هدف اصلی ما معرفی ایشون و متد ترک سیگارشون هست.

   در رابطه با موضوع دومی هم که مطرح کردید فقط باید عرض کنم خدمتتون که “ سپاسگذارم از اینکه بدون شناخت ما دربارمون قضاوت می کنید”. تمام افرادی که وبسایت و شبکه‌های اجتماعی ما رو مدیریت و پشتیبانی میکنن از «سیگاری های سابق» هستند که با متد آلن کار سیگار رو برای همیشه ترک کردن. ازتون خواهش میکنم اجازه بدید کسانی که از خدمات و محصولات ما استفاده میکنن درباره ما قضاوت کنند.

   البته به هیچ عنوان منکر این نیستیم که مشکلاتی داریم ولی در تلاشیم با رفع این مشکلات بتونیم خدمات بهتری به هم میهنان عزیزمون بدیم.

   از شما بابت انتقاد سازندتون بسیار سپاسگذارم دوست عزیز.

   پاسخ 2019/02/14 ساعت 12:32
 9. شادمهر

  من با سیگار کشیدن حال میکنم و حس خماری بهم دست میده.

  پاسخ 2019/07/01 ساعت 00:18
  • محمدرضا

   در عوض حس شادابی و سرزندگی که باعث پیشرفت در زندگی میشه رو از شما میگیره. زندگی سالم که منجربه پیشرفت میشه در نتیجه شادابی و سرزندگی بدست میاد نه حس “خماری”. مطمعنا این حسی که شما به دنبالش هستید هیچوقت شما رو به رضایت از زندگی، موفقیت و شادی نزدیک نمیکنه.

   پاسخ 2019/08/14 ساعت 19:02
 10. مرسل افضلی

  خب وقتی درد داشته باشی غم غصه خب چیکار باید کنی پس سیگار که نکشی.پس باید تو هون غم غصه افسردگی زنده کرد؟😑شما د باری آزار گفتین اما د باری اینکه چرا سیگاری ها سیگار میکشن هیچی نگفتین اونا از غم میکشن نه از خوشی

  پاسخ 2019/07/31 ساعت 10:38
  • محمدرضا

   از بین رفتن غم و غصه توسط سیگار یک توهم هست دوست عزیز. مهمترین علت بروز این توهم کلیشه‌های فریب دهنده هست. به عبارتی چون همه افراد سیگاری اعتقاد دارن سیگار غم و غصه رو از بین میبره این موضوع تبدیل به یک باور عمومی شده در صورتی که هیچ پایه و اساس علمی نداره. در دوره ترک آسان سیگار به صورت مفصل این قبیل کلیشه‌ها برسی و روش غلبه بر آنها ارائه می‌شود.

   پاسخ 2019/08/14 ساعت 18:52
 11. faraji

  من فایل صوتی رو نمیبینم اینم پولیه ؟

  پاسخ 2019/08/20 ساعت 18:29

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عضویت در مجله اینترنتی رایگان

بایگانی
اطلاعات تماس

لطفا در صورت نیاز به هرگونه اطلاعات یا راهنمایی، در برقراری تماس با ما تردید نفرمایید.

071-36665862

8:00 الی 18:00

عضویت در مجله اینترنتی رایگان