چرا نوجوانان به سیگار روی می‌آورند

چرا نوجوانان به سیگار روی می‌آورند

شروع مصرف سیگار

ما بارها به فرزندانمان گوشزد می‌کنیم که به سمت سیگار نروند. سعی می‌کنیم مشکلاتی که با کشیدن سیگار برای سیگاری‌ها پیش میاید را توضیح دهیم  تا تنفر از سیگار را در کودکان نهادینه کنیم.

پسر سیگاری

آنها به نصیحت های ما گوش می‌کنند, به مدرسه میروند و زندگی شادی دارند. روزها می‌گذرد و بچه های کوچک ما به سن نوجوانی می‌رسند. همه چیز مرتب است اما در یک لحظه, شما کاملا اتفاقی متوجه می‌شوید که فرزندتان سیگار می‌کشد.

والدین ناراضی

دلهره تمام وجودتان را فرا می‌گیرد. نمی‌دانید چه کار کنید. هر چه فکر می‌کنید متوجه نمی‌شوید چرا لباس‌های فرزند شما بوی سیگار می‌دهد. هزاران فکر می‌تواند در یک لحظه، تمام ذهن تان را مشغول کند. اگر کمی توتون سیگار در جیبشان پیدا کنید ممکن است حالتان بدتر هم بشود.

آگاه شدن از سیگار کشیدن بچه ها می‌تواند بر هر پدر و مادری فشار روانی وارد کند. حتی والدین سیگاری به هیچ عنوان دوست ندارند که بچه‌هایشان سیگار بکشند.

دختر نوجوان در حال سیگار کشیدن

چرا نوجوانان به سمت سیگار میروند؟

چرا نوجوانانی که سالم و باهوشند باید شروع به دود کردن این گیاه مرموز کنند؟ شما برای پاسخ به تمام سوال‌هایی که به ذهن تان خطور می‌کند باید چند راز بزرگ درباره سیگار را بدانید. آگاهی از این رمز و راز هاست که دست سیگار  را برای شما رو می‌کند و شما می‌توانید با اشراف کامل بر موضوع سیگار بهترین تصمیم را برای نجات نوجوان سیگاریتان بگیرید.

ما در دوره ترک آسان سیگار  به تمام جنبه های دام نیکوتین پرداخته ایم و شما می‌توانید با مراجعه به این دوره ارزشمند در کمترین زمان و به بهترین نحو خانوادتان را در برابر دام سیگار بیمه کنید.

اما از آنجا که این سوال در ذهن بسیاری از پدر و مادرها وجود دارد. به صورت مختصر به قسمتی از مبحث شستشوی مغزی می‌پردازیم که توسط شرکت‌های بزرگ دخانیات بر ناخوداگاه ذهن ما و فرزندانمان اثر می‌گذارد.

شستشوی مغزی

برای شروع بهتر است این اطمینان را به شما بدهم که هیچ انسانی در ابتدا دوست ندارد که به یک فرد سیگاری تبدیل شود. هیچ فرد سیگاری هم وجود ندارد که زیان‌های سیگار را  نشناسد و آرزوی خلاصی از سیگار را نکند. پس سیگار برای سیگاری‌ها هم جذاب نیست و هیچ کمکی به آنها نمی‌کند و تنها دود کردن پیوسته یک گیاه سمی است.

با این وجود سیگار همچنان قربانی می‌گیرد و هر روز تعدادی از مردم آن را برای اولین بار امتحان می‌کنند. جالب است بدانید هیچ کس دقیقا نمیداند چرا برای اولین بار سیگاری را بروی لبش گذاشته و آن را آتش زده است.

تبلیغات سیگار

بهتر است بدانید, شرکت های دخانیات سالهاست که مردم را فریب می‌دهند. آنها به بهترین نحو ما و فرزندانمان را راضی می‌کنند که سیگار با تمام نفرتی که جامعه از آن دارد در بسیاری از لحظات می‌تواند حال ما را خوب کند. آنها با کمک رسانه ها، سالیانه میلیون‌ها دلار را خرج تبلیغات سیگار می‌کنند.

در بسیاری از فیلمها بازیگران محبوب سیگار دود می‌کنند. نوازنده‌ها و خواننده‌ها با سیگار عکس می‌گیرند. روی اتومبیل‌های مسابقه‌ای نام سیگارها را چاپ می‌کنند. پاکت های سیگار پر زرق و برق، فندک های طلایی، پوستر هنرمندان سیگاری و نویسندگان با سیگار. همه این ها تنها برای این است که یک روز در یک لحظه یک نفر خودش را راضی کند که سیگار را امتحان کند.

تبلیغات سیگار

هزاران فرد سیگاری فریب خورده باعث می‌شوند کسی که سیگار را برای اولین بار امتحان می‌کند, هرگز احساس تنهایی نکند.

اولین سیگار

تبلیغات شرکت‌های دخانیات آنقدر موذیانه و نامحسوس هستند که شما هرگز متوجه اثرات جبران ناپذیر این تبلیغات بر ذهن خودتان و فرزندانتان نخواهید شد. دقیقا به همین دلیل است که نوجوانان یک روز تصمیم می‌گیرند فارغ از هر مسئله دیگر, پنهانی یا در جمع دوستانش سیگار را امتحان کنند.

در واقع آنها فقط می‌خواهند یک نخ سیگار را امتحان کنند و به هیچ عنوان قصد ندارند تا ابد سیگار بکشند. فرزندانتان تمام نصیحیت های شما را فراموش می‌کنند.  آنها دیگر, فقط به سیگار فکر می‌کنند.

چون صاحبان تجارت سیاه به بهترین نحو و با استفاده از رسانه‌ها، مجلات، مسابقات ورزشی، سینما و هزاران روش دیگر نوجوانان را جذب می‌کنند.

ترک آسان سیگار

شستشوی مغزی

می‌توانیم بگوییم از همان دوران کودکی این شستشوهای مغزی بروی بچه‌ها آغاز میشود و با رسیدن آنها به سن بلوغ، نوجوان احساس می‌کند که دیگر وقتش رسیده است و باید یک نخ سیگار را امتحان کند. در این صورت باید به نوجوانان حق بدهید که تحت تاثیر این تبلیغات قرار بگیرند. همه پدر و مادر های سیگاری نیز روزی در زندگی تسلیم این شستشوی مغزی بزرگ شده اند.

سیگار و تاجرانش سالهاست از این روش‌ها استفاده می‌کنند تا ما و فرزندانمان چرخهای این تجارت سیاه را برایشان بچرخانیم. میل به کشیدن سیگار بعد از یک فیلم که بازیگران قهرمان فیلم سیگار می‌کشند، حتی برای کسانی که سیگاری نیستند هم پیش میاید.

چرا فرزند من سیگاری شد

موضوع شستشوی مغزی یک بحث مفصل, جالب و شنیدنی است که نمی‌توان تمام نکته‌ها را در قالب یک مقاله بیان کرد. بهتر است برای اطلاع از این موضوع به دوره صوتی ترک آسان سیگار مراجعه کنید.

همچنین می‌توانید برای آشنایی با دوره اینجا را کلیک کنید

 

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عضویت در مجله اینترنتی رایگان

بایگانی
اطلاعات تماس

لطفا در صورت نیاز به هرگونه اطلاعات یا راهنمایی، در برقراری تماس با ما تردید نفرمایید.

071-36665862

8:00 الی 18:00

عضویت در مجله اینترنتی رایگان