تصویر شاخص مقاله همنشین شدن با افراد سیگاری

پنج دلیل مهم که چرا باید سیگار را ترک کنیم

پنج دلیل مهم که چرا باید سیگار را ترک کنیم

دلیل اول: سیگار ی ها در حال طرد شدن از جامعه اطراف خود هستند.

زمانی بود سیگار کشیدن یک رفتار پذیرفته شده در جامعه‌های سنتی تر بود اگر دقیق تر به این موضوع نگاه کنیم متوجه خواهیم شد که در سه یا چهار دهه پیش دود کردن سیگار در محیط های عمومی مثل اتوبوس یا سینما و یا جلسات کاری مسئله مهمی به حساب نمی‌آمد و جامعه نسبت به سیگار حساسیت کمتری داشت و حتی سیگار به نوعی یک مد بود.

همنشین شدن با فرد شیگاری

اما امروزه وضعیت به کلی تغییر یافته سیگاری ها دیگر آن آزادی گذشته را ندارند. حتی خودشان هم می‌دانند که سیگار کشیدن یک رفتار ضد اجتماعی است و دود سیگار باعث رنجش دیگران می‌شود. مطمئنن شما امروزه شخصی که در اتوبوس عمومی و یا مترو یا سینما آزادانه مشغول سیگار کشیدن باشد را نخواهید دید و حتی اگر کسی در چنین فضا هایی اقذام به روشن کردن سیگار کند سریعا از طرف دیگران سرزنش می‌شود.

همه شواهد به خوبی بیانگر این موضوع است که جامعه دیگر تحمل افراد سیگاری را ندارد و روز به روز حلقه فشار را بر سیگاری ها بیشتر می‌کنند.

دلیل دوم: ارتباط سیگار و بیماری ها

ارتباط مستقیم مصرف سیگار و ابتلا به انواع و اقسام بیماری ها و سرطان ها سالهاست که اثبات شده. دیگر همه می‌دانند سیگار علاوه بر اینکه هیچ فایده و خاصیتی برای شخص مصرف کننده ندارد تنها بیماری و مرگ زود رس را برای او به ارمغان میآورد.

سیگار عامل اصلی بیماری

نیکوتین یک سم کشنده است که در حشره کش ها استفاده می‌شود. مصرف روزانه آن انسان را به بیماری های صعب العلاج دچار می‌کند. سیگاری‌ها علاوه بر اینکه زمینه ابتلا به انواع بیماری ها را در خودشان به وجود میآورند، به صورت غیرمستقیم خانواده هایشان را هم در معرض ابتلا به بیماری قرار می‌دهند بدون اینکه بدانند سیگار باعث بیمار شدن عزیزانشان بوده.

شرکت در دوره ترک آسان سیگار

دلیل سوم: سیگار یک بردگی تمام عیار است

سیگاری‌ها اول از هر چیز به سیگارشان فکر می‌کنند. سیگار برای سیگاری‌ها از پدر مادر همسر و فرزندانشان مهمتر می‌شود. حتی زندگی های مشترک بسیاری به دلیل مصرف سیگار یکی از زوجین از هم می پاشد. سیگاری‌ها مدت هاست فراموش کرده اند که آرامش چیست.آنها بدون سیگار کاملا آشفته می‌شوند و نمی‌توانند کارهای روزمره شان را پیش ببرند. این موضوع هیچ ربطی به کم یا زیاد کشیدن سیگار ندارد. سیگاری‌ها بهتر از هر کسی می‌دانند که برده سیگار هستند. اما به ندرت به این موضوع اعتراف می‌کنند.

بردگی خود خواسته

دلیل چهارم: سیگار و فشار عصبی

سیگاری‌ها بیشتر از غیر سیگاری‌ها در معرض فشارهای عصبی هستند. در زندگی همه انسانها استرس وجود دارد و استرس ها جزء جدا نشدنی از زندگی هستند. غیر سیگاری‌ها بدون کمک گرفتن از سیگار با استرس‌های معمولی زندگی کنار می‌آیند. اما سیگاری‌ها باید برای تسکین ناراحتی‌هایشان سیگار بکشند و این سیگار که خیلی زود هم به انتها میرسد مشکل اصلی آنها را حل نمی‌کند و تنها مشکلی بر مشکلات آنها می‌گذارد.

فشار عصبی فرد سیگاری

دلیل پنجم: سیگار با آبرو و شخصیت شما بازی می‌کند

هیچ پدر مادر سیگاری و غیرسیگاری دوست ندارند که فرزندانشان را در حال کشیدن سیگار ببینند. هیچ ارگان و یا سازمان دولتی و یا خصوصی علاقه ای به استخدام افراد سیگاری ندارد. سیگاری‌ها برای استخدام شدن سیگاری بودنشان را پنهان می‌کنند. هیچ کس دوست ندارد همسر آینده‌اش سیگار بکشد. هیچ بچه‌ای علاقه ای ندارد والدینش سیگار دود کنند. لطفا با خودتان رو راست باشید. این حقیقت را بپذیرید که سیگار با شخصیت و آبروی شما بازی می‌کند.

شرکت در دوره ترک آسان سیگار

تعداد نظر(ها): 23
 1. هادی

  واقعا تاثیر گذاره ممنونم

  پاسخ 2016/09/10 ساعت 16:35
 2. حبیب رضا قاضی مرادی

  سلام.امیدوارم که همیشه خوب باشید.

  مطالب شما همیشه بدرد من خورده و من از آنها سعی میکنم که چیزهای خوب ونکته های کار آمد فرا بگیرم.ممنونم از شما که به فکر سلامت جامعه میباشید

  پاسخ 2016/09/11 ساعت 16:08
  • مدير سايت

   با سلام خدمت شما دوست عزیز خیلی خوشحالم که مطالب مفید واقع شده.

   پاسخ 2016/09/11 ساعت 20:17
 3. رضا زاده

  عالی بود

  پاسخ 2016/09/13 ساعت 23:35
 4. صبوری

  حدود سه هفته هست که از ترک سیگار من میگذره و واقعا خوشحالم که تونستم سیگار رو ترک کنم هیچوقت باور نمیکردم بتونم سیگار کشیدن سیگاری ها رو تماشا کنم و وسوسه نشم اما حالا این اتفاق برام افتاده و من هیچ تمایلی به سیگار ندارم .این بهترین اتفاق زندگیمه .الان میفهمم که سیگار چیه و چرا من مجبور بودم سیگار بکشم.من علی رضا صبوری هستم و به کمک شما یکبار دیگه متولد شدم .ممنونم

  پاسخ 2016/09/18 ساعت 14:08
  • مدير سايت

   خیلی عالیه. امیدوارم همیشه سالم و سلامت باشید. لطفا برای تداوم این اتفاق خوب مطالعه کتابچه دستورالعمل هایی که به ایمیل شما ارسال شد را فراموش نکنید.

   پاسخ 2016/09/19 ساعت 08:38
 5. عالیشوند

  وب سایت خوبی دارید .مطالبتون عالیه .با تشکر

  پاسخ 2016/09/18 ساعت 20:07
 6. دختر تنها

  بعضی وقتا از سیگار کشیدن لذت میبرم و بعضی وقتا ازش متنفرم …با این حال ارزو دارم ترکش کنم

  پاسخ 2016/09/22 ساعت 15:13
 7. مجتبی

  از اینکه سیگار بردگی خود خواسته هست درست میگید خود من با این همه ادعا همیشه در برابر سیگار مثل یک برده ام .سیگار خیلی وقته منو از پا در آورده.آیا برای من که ۳۷ ساله سیگار میکشم امیدی هست که ترک کنم

  پاسخ 2016/09/25 ساعت 12:17
  • مدير سايت

   سلام مجتبی جان،

   متاسفانه همینطور هست دوست عزیز سیگار انسان رو برده خودش میکنه و اعتیاد به نیکوتین باعث میشه فرد همواره به مصرف سیگار نیاز داشته باشه.

   در رابطه با سن هیچ محدودیتی وجود نداره همه افراد با هر سنی میتونن در دوره ترک آسان سیگار شرکت کنن.

   پاسخ 2016/09/26 ساعت 09:30
 8. سالار

  من که همه دلایل رو قبول دارم .اما نمی دونم چرا دوباره به سیگار کشیدن فکر میکنم تا یک نخ سیگار روشن نکنم آروم نمیشم

  پاسخ 2016/09/28 ساعت 00:26
  • مدير سايت

   سالار جان در دوره ترک آسان سیگار نکات و دستورالعمل هایی به شما آموزش داده می شود که به راحتی میتوانید با این چالش ها مقابله کنید.

   پاسخ 2016/09/28 ساعت 20:50
 9. گودرزی

  حقیقته محض .مفید و قانع کننده بود .از این گونه مطالب بیشتر بگذارید . با تشکر گودرزی

  پاسخ 2016/09/29 ساعت 15:37
 10. علی افراسیابی

  بهترین سایت ترک سیگار سایت شماست .من با استفاده از دوره صوتی ترک سیگار شما تونستم سیگار رو بعد از هفده سال سیگار کشیدن کنار بزارم به نحوی که همه اطرافیان و اقوام بنده از ترک سیگار من متعجب شدند .از همه شما تشکر میکنم و این دوره رو به همه کسانی که واقعا تصمیم به ترک سیگار گرفتند پیشنهاد میکنم.تشکر از همه دوستان در تیم تهیه و تولید دوره ترک آسان سیگار کوچکترین کاریه که میتونم انجام بدم.از همتون متشکرم .سربلند باشید .علی افراسیابی از شیراز

  پاسخ 2016/09/29 ساعت 15:44
 11. حامد طباطبایی

  من به راحتی از شر دود و تمام انرژی های منفى با این فایل صوتی برای همیشه نجات پیدا کردم خدا خیرتون بده،به هرکسی هم پیشنهاد دادم به راحتی رها شد..

  پاسخ 2016/12/24 ساعت 18:20
  • جلال

   سلام میشه فایلی که مگی واسه من بفرستی ببینم واقعا جواب میده با تشکر

   پاسخ 2017/06/22 ساعت 15:06
   • محمدرضا فتحی

    سلام دوست عزیز،
    براى شرکت در دوره ترک آسان سیگا اینجا کلیک کنید.
    لطفا به منظور حمایت از ما و کمک به بهبود و توسعه این دوره ارزشمند، حقوق معنوى پدید آورنده را رعایت کنید. عدم رعایت حقوق پدید آورنده باعث دلسردى تیم تهیه و تولید دوره ترک آسان سیگار براى ادامه کار و نهایتا محروم شدن دیگر هموطنانمان از دسترسى به این دوره ارزشمند خواهد شد.

    پاسخ 2017/08/01 ساعت 07:46
 12. جواد

  با سلام اینجانب بعد از ۲۹ سال تونستم اول به کمک خدا بعد هم راهنمایی های شما عزیزان سیگار راکنار بگذارم . خیلی خیلی راحت شدم. من ۴۶ سالمه والعان میدونم که ۲۹ سال عمر خودم راالکی از دست دادم. به امید اینکه روزی باشه که حتی کلمه سیگار هم از لغت نامه پاک بشه . از اسمش هم نفرت دارم

  پاسخ 2018/03/27 ساعت 07:43
  • محمدرضا

   سلام دوست عزیز،

   خیلى خوشحالم که شما هم تونستید با کمک روش آلن کار و شناخت ماهیت واقعى سیگار، براى همیشه از این دام رها بشید. آرزوى ما رهایى همه سیگارى ها و شروع دوباره یک زندگى زیبا در سلامتى روحى و جسمى هست. از شما هم سپاسگذاریم که تجربتون رو با دیگر عزیزان به اشتراک گذاشتید.

   پاسخ 2018/03/27 ساعت 08:00
 13. ابوالفضل

  سلام بعد از ٢٢ سال حدود ۴۵ روزه که سیگار و ترک کردم ولى تقریبا ٣ روزه که خیلى وسوسه کشیدن سیگار و دارم خیلى دوست دارم که این وسوسه از سرم خارج بشه

  پاسخ 2018/07/21 ساعت 15:00
 14. هادی

  سلام حقیقت رو نوشتید من ۱۵ ساله سیگار میکشم و واقعا خسته شده ام همین حالا میخوام سیگار رو ترک کنم دنبال یه انگیزه میگشتم یه چیزی که بتونم باهاش راحت سیگار رو ترک کنم مقاله شما خیلی کوتاه و عالی بود دعا کنید بتونم ترک کنم از همین حالا شروع میکنم امیدوارم موفق بشم

  پاسخ 2019/05/17 ساعت 19:54
  • محمدرضا

   سلام دوست عزیز
   شما اولین و مهمترین قدم رو برای ترک واقعی و همیشگی سیگار برداشتید و بهتون قول میدم به زودی به هدفتون میرسید. براتون آرزوی موفقیت میکنم.

   پاسخ 2019/05/25 ساعت 19:25

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عضویت در مجله اینترنتی رایگان

بایگانی
اطلاعات تماس

لطفا در صورت نیاز به هرگونه اطلاعات یا راهنمایی، در برقراری تماس با ما تردید نفرمایید.

071-36665862

8:00 الی 18:00

عضویت در مجله اینترنتی رایگان