تله سیگار

دام سیگار

دام سیگار

یک دام شیطانی

سیگار ظریف‌ترین و شیطانی‌ترین  تله ای است که انسان و طبیعت با هم آن را برای ما بافته اند. چه چیز باعث می‌شود که برای اولین بار در آن گرفتار شویم. هزاران نفر از افراد سیگاری در حال کشیدن آن به ما هشدار می‌دهند که این یک عمل کثیف و نفرت انگیز است و یک عمل چندش اورمحسوب می‌شود و در نهایت ما را نابود خواهد کرد و پول و سلامتی ما را به هدر می دهد و از ما می‌خواهند که هرگز به سیگار نزدیک نشویم.

این تنها تله ای در طبیعت است که برای فریب از هیچ طعمه ای استفاده نمی‌کنند و واقعا تاسف بار است که ما خودمان را راضی می‌کنیم که به این دام بیافتیم.

دام سیگار

غرور جوانی

پسرهای جوان برای اینکه نشان بدهند بزرگ شده اند شروع به کشیدن سیگار می کنند و دخترها به این دلیل کشیدن آن را شروع می‌کنند تا خود را با فرهنگ و مدرن معرفی کنند. البته می‌توانیم بگوییم که تا حدودی هم بیگناه هستند.

 زمانی که اولین سیگار را می‌کشند جرات پایین دادن دود را ندارند و اگر این کار را انجام بدهند دچار سرگیجه می شوند. در چنین وضعیتی آنها  می‌خواهند که آن را دور بیندازد.

جوان مغرور سیگاری

دلیل کشیدن اولین سیگار

اما دلیل مصرف هر دو گروه چه پسرها و چه دختر ها کاملا خنده دار است. زمانی که پسرها آموختند که مردانه رفتار کردن چگونه است و دخترها نیز معنای فرهنگ و مدرنیته را درک کردند آرزو می‌کنند که ای کاش هرگز سیگار کشیدن را شروع نکرده بودند.

به طور کلی سیگار کشیدن مانند گم شدن در یک هزار توی هزار راه است و به محض شروع به کشیدن آن بقیه عمرمان صرف پیدا کردن راه خروج از این هزار تو می‌شود.

هزارتوی نیکوتین

بسیاری از سیگاری ها موفق به خروج از این هزار تو می‌گردند، اما مدتی بعد دوباره به این دام گرفتار می شوند.

شرکت در دوره ترک آسان سیگار

تبلیغات

آیا شما فکر می‌کنید امروزه چیزی تغییر کرده. خیر هنوز هم ما توسط مجله ها، تلویزیون و بیلبوردها به صورت کاملا نامحسوس تحت بمباران تبلیغاتی سیگار قرار می‌گیریم. آیا می‌توانید باور کنید حامی مالی اکثر مسابقات ورزشی شرکت های دخانیات هستند. رابطه  بین شرکت های تولید کننده دخانیات و مسابقات جایزه بزرگ اتومبیل رانی کاملا قابل مشاهده است. حتی بر روی اتومبیل ها نام سیگارها را می‌نویسند. و حتی در روابط عاشقانه بین زوج های جوان سیگار نقش سوم را بازی می کند.

تجارت سیگار

ما سلامتی و دارایی مان را قربانی پک زدن به سیگار می کنیم. سالانه میلیونها نفر در جهان بر اثر استعمال دخانیات می‌میرند اما هیچ گاه این مسائل کوچک خللی در تجارت کثیف نیکوتین وارد نمی‌سازد. خود دولت ها بیشترین منفعت را از مالیات بر سیگار می‌برد.

تخت بیمارستان

به عنوان مثال دولت انگلیس سالیانه ده ها ملیون پوند را بابت مالیات از شرکت های دخانیات دریافت می کند. آیا می‌توانید باور کنید که این تجارت مخوف یک درآمد میلیارد دلاری برای متولیانش به ارمغان میاورد.

در برابر این دام چه کنیم

وظیفه شما این است که در برابر این دام ها دوام بیاورید. درست مانند زمانی که یک فروشنده ماشین‌های دست دوم می‌خواهد ماشینی را با تبلیغات دروغین به شما بفروشد باید در مقابل این تبلیغات دوام بیاورید. در بسته های شیطانی پر زرق و برق و زیبا چیزی جز مرگ و بیماری نیست. گول زیر سیگاری های طلایی و یا فندک های زیبا و هزاران فردی که  توسط سیگار فریب خورده اند را نخورید. از خودتان بپرسید چرا من باید این کار را انجام دهم. آیا واقعا به آن نیاز دارم. نه البته که شما نیازی به سیگار ندارید.

پاکت های جذاب سیگار

شرکت در دوره ترک آسان سیگار

تعداد نظر(ها): 11
 1. ََارمغان

  سلام خب چگونه دوام بیاوریم. این رو نمیگید من هشت ساله سیگار میکشم واقعا کلافه ام چه تضمینی هست که بتونم سیگارو ترک کنم خیلی راهها رو امتحان کردم
  خواهش میکنم جواب منو بدید

  پاسخ 2016/07/10 ساعت 20:13
  • مدیر سایت

   دوست عزیز شما باید دوره رو تهیه کنید اطلاعات مقاله ها با اینکه بسیار مفید هستند محدودند روش ترک آسان سیگار در دوره به صورت کامل توضیح داده شده شما پس از گوش دادن به دوره ترک آسان سیگار, سیگار رو برای همیشه ترک خواهید کرد اطمینان داشته باشید که از این روش آسانتر برای ترک سیگار وجود نخواهد داشت, موفق باشید.

   پاسخ 2016/07/11 ساعت 11:17
 2. سیب

  چرا متن دلیل کشیدن اولین سیگار رو ادامه ندادید بیشتر توضیح بدید خیلی خوب بود خود من سیگار میکشیدم ترک کردم اما بعضی وقتا واقعا هوس میکنم وقتی یه نفر پیشم سیگار روشن میکنه دلم هوس میکنه یه نخ ازش بگیرم بکشم اما فقط دارم خودمو کنترل میکنم ایا برا من هم که ترک کردم لازمه دوره رو خریداری کنم یا نه میشه جواب بدید

  پاسخ 2016/07/10 ساعت 20:54
  • مدیر سایت

   دوست عزیز شما با یک ترک ناقص به کمک نیروی اراده در حال عذاب دادن خودتان هستید این عذاب ها در زندگیتان وجود خواهد داشت چون شما هنوز نمیدانید که چرا باید سیگار بکشید.
   با شرکت در دوره ترک آسان سیگار بعد از ٩ ساعت وقت که برای گوش دادن به دوره میگذرانید شما متوجه بسیاری از حقایق سیگار خواهید شد اطمینان داشته باشید دیگر به هیچ فرد سیگاری با دیده محرومیت و حسرت نگاه نخواهید کرد و به طرز باور نکردنی برای همیشه جسم و ذهنتان از دام سیگار آزاد خواهد شد. موفق باشید

   پاسخ 2016/07/11 ساعت 11:35
 3. ایرانی

  سیگار کشیدن غیر قابل کنترل هست هر چه قدر میخوای ترک کنی نمیشه بازم تو کف یه نخ سیگار هستی سیگار مثل کنه به آدم میچسبه من صد بار ترک کردم اما هنوز هم سیگار میکشم

  پاسخ 2016/07/22 ساعت 11:47
  • مدير سايت

   ترک سیگار تنها یک راه داره و اونم شناخت پیدا کردن نسبت به سیگار هست. قطعا سیگار دشمن شما هست و سلامتی شما رو به خطر خواهد انداخت. شما بدون پیدا کردن شناخت نسبت به یک دشمن هیله گر قادر به شکست دادنش نخواهید بود.

   پاسخ 2016/07/25 ساعت 00:15
 4. شاهین

  من از دوره ترک سیگار شما استفاده کردم و بعد از سیزده سال سیگار رو ترک کردم از همه شما ممنونم

  پاسخ 2016/09/03 ساعت 23:40
  • مدير سايت

   خیلی خوشحالم که شما هم بلاخره موفق شدید از دام سیگار رها بشید دوست عزیز.

   پاسخ 2016/09/07 ساعت 08:49
 5. hadi

  جالب و مفید .ممنون از مطالب عالی سایتتون

  پاسخ 2016/09/11 ساعت 19:23
 6. آزاد

  من سیگار کشیدن بابام و دایی ام رو میدیدم و از همون بچگی منتظر شدم که اولین سیگار خودم رو بکشم تا مثل بزرگترها بتونم دود رو از بینی خودم بیرون بدم .تاثیر سیگار کشیدن بزرگتر ها بر بچه ها اجتناب ناپذیره .ممنون از شما که مطالب مفید اینچنینی را برای سلامت جامعه منتشر میکنید .میتونم بگم وب سایتتون عالیه .موفق باشید

  پاسخ 2016/09/17 ساعت 15:56
 7. علیرضا ترکی

  عزیزان اگر میخاید ترک کنید برید یه
  پاکت سیگار بکشید و پشتش یه لیتر شیر بخورید ۴۰ سال سیگاری بودم اینطوری ترک کردم

  پاسخ 2020/10/01 ساعت 15:48

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عضویت در مجله اینترنتی رایگان

بایگانی
اطلاعات تماس

لطفا در صورت نیاز به هرگونه اطلاعات یا راهنمایی، در برقراری تماس با ما تردید نفرمایید.

071-36665862

8:00 الی 18:00

عضویت در مجله اینترنتی رایگان