تصویر شاخص مقاله آلن کار

آلن کار را بهتر بشناسیم

آلن کار را بهتر بشناسیم

آلن کار

آقای آلن کار در سال ۱۹۳۴ میلادی در شهر لندن انگلستان به دنیا آمد. شغل اصلی او حسابداری بود و در یک شرکت بزرگ در انگلستان کار می‌کرد.

اولین نخ سیگارش را زمانی که شانزده سال بیشتر نداشت روشن کرد. به دنبال آن به مدت سی و سه سال روزانه شصت تا صد نخ سیگار دود می‌کرد. به گفته خود او با اینکه می دانست پدرش به دلیل مصرف سیگار از دنیا رفته و خواهرش به دلیل مصرف سیگار به سرطان مبتلا شده بود در شانزده سالگی سیگاری بر لبش گذاشت و روشن کرد به این امید که هروقت بخواهد می‌تواند آن را کنار بگذارد.

سیگار در دست

 اما به مرور سیگار کشیدن به دغدغه اصلی او تبدیل شد. سال‌ها سیگاری ماند و این کار را تا جایی ادامه داد که همسرش که از سیگار کشیدن های او به ستوه آمده بود تصمیم به جدایی از وی گرفت.

سالهای طولانی مصرف سیگار آقای کار را به یک برده تمام عیار تبدیل کرده بود. او از سیگار متنفر شده بود اما به دلیلی نامعلوم مجبور بود به کشیدن سیگار ادامه بدهد. برای آقای کار سیگار کشیدن یک کابوس وحشتناک بود و این کابوس هرگز به پایان نمی‌رسید.

استرس سیگار

تصمیم ترک سیگار

مشکلاتی اینچینی و دیگر عذاب‌هایی که همه سیگاری‌ها به صورت مشترک از آن رنج می‌برند. باعث شده بود آقای آلن کار همواره به دنبال راهی برای ترک سیگار باشد.

در طول عمر سیگاری بودنش بارها و بارها به کمک انواع روش ها سعی در ترک سیگار داشت که هرگز موفقیتی نصیبش نمی‌شد و دوباره به کشیدن سیگار روی میآورد.

شرکت در دوره ترک آسان سیگار

 سرانجام پس از سالها تلاش در سال ۱۹۸۳ میلادی در یک شب مصرف سیگارش را از صد نخ درروز به صفر نخ رسانید و توانست برای همیشه بدون کوچکترین تمایلی به سیگار کشیدن و بدون استفاده از هرنوع جایگزینی سیگار را کنار بگذارد.

به گفته خودش با ترک سیگار برای همیشه همه را شگفت زده کرده بود. ماه‌ها گذشت و آقای کار دیگر جز افراد غیر سیگاری به حساب میآمد و و جالب اینجا بود که در این مدت هیچ میلی به سیگار کشیدن نداشت. او موفق به کشف روشی موثر برای ترک سیگار شده بود. یک روش آسان و جادویی. آلن کار با کمک این روش سیگار را برای همیشه کنار گذاشت.

رهایی از سیگار

یک تصمیم بزرگ

زمانی که مدتی از ترک کردن سیگار توسط او گذشته بود. تصمیم گرفت با استفاده از این روش جالب و شگفت انگیز تمام سیگاری ها را از دام سیگار رهایی بخشد. تا آنها هم بتوانند لذت زندگی بدون سیگار را تجربه کنند. پس کتابی در این زمینه نوشت و نام کتاب را راه آسان ترک سیگار (Easy Way To Stop Smoking) گذاشت.

جلد کتاب راه ترک آسان سیگار

شاید فکر کنید که کتاب آقای کار فقط درباره مضرات سیگار نوشته شده. اما به هیچ وجه اینچنین نیست. در واقع این کتاب حاوی خاطراتی از زندگی شخصی آقای کار به علاوه رازهایی در باره سیگار است.کتاب راه آسان ترک سیگار به سرعت به یکی از پرفروشترین کتابهای اروپا و آمریکا تبدیل شد. مطالب این کتاب برای سیگاری‌ها و حتی کسانی که می‌خواستند درباره سیگار و افراد سیگاری بیشتر بدانند بسیار جالب بود. به مرور زمان کتاب راه آسان ترک سیگار راه خود را به دیگر نقاط دنیا هم باز کرد. به بیش از چهل زبان دنیا ترجمه شد و ملیون‌ها نفر توانسته اند به کمک همین کتاب سیگار را به آسانی ترک کنند.

بسیاری از صاحب نظران علوم پزشکی و روانشناسی کتاب آقای آلن کار را یک معجزه و خدمتی ارشمند و بزرگ به بشریت می‌دانند و خواندن آن را به هر انسانی توصیه می‌کنند. حتی کسانی که سیگار نمی‌کشند نیز بهتر است از محتوای این کتاب اطلاع پیدا کنند تا بهتر بتوانند خودشان و خانواده شان را در برابر دام سیگار محافظت کنند.

درباره راه آسان ترک سیگار

آقای کار یکی از مخالفان ترک سیگار به روش نیروی اراده و استفاده از جایگزین‌ها و روش‌های سخت پزشکی بود. ایشان همواره یادآوری می‌کرد که ترک سیگار بسیار آسان است و این درصورتی است که کتاب او را تا آخرین فصل بخوانند. حتی تاکید می‌کرد که در هنگام مطالعه کتاب هیچ نیازی به کنار گذاشتن و یا کم کردن سیگار ندارید. می‌توانید آزادانه به سیگار کشیدن ادمه دهید.

جایگزین های سیگار

به مرورکه به پایان کتاب نزدیک می‌شوید، سیگار کشیدن شما هم پایان می‌پذیرد. او در ابتدای کتابش نوشته بود هر کس یکبار این کتاب را بخواند سیگار را برای همیشه کنار می‌گذارد. بدون اینکه کوچکترین احساس افسردگی و حتی میل به سیگار را داشته باشد.

کسانی که با این روش موفق به ترک سیگار شده اند، زندگی بدون سیگار خود را مدیون شخص آقای آلن کار هستند و این کتاب را بهترین روش ترک همیشگی سیگار در دنیا می‌دانند. این روش آسانترین روش ترک سیگار در تمام دنیاست و همین مسئله روز به روز بر شهرت روش ترک سیگار آقای آلن کار می افزاید.

ادامه راه آلن کار پس از اتمام زندگی وی

در نهایت پس از سالها تلاش بی وقفه در ترک دادن افراد سیگاری آقای آلن کار در تاریخ ۲۹ نوامبر ۲۰۰۶ در سن ۷۲ سالگی در شهر مالاگای اسپانیا چشم از جهان فرو بست.

روحش شاد و راهش پر رهرو

وب سایت www.tarkcigar.com برای اولین بار در ایران کتاب آقای آلن کار را با ترجمه روان و با کیفیت به صورت صوتی در اختیار همه کسانی قرار داده است که قصد دارند با ترک سیگار همه را شگفت زده کنند و هر روز بیشتر به خودشان افتخار کنند.

شرکت در دوره ترک آسان سیگار

تعداد نظر(ها): 38
 1. حامد رحمتی

  یعنی ممکنه؟ فقط با خوندن یه کتاب؟ مگه میشه؟ مگه داریم؟

  من این کتاب رو میخرم و تا آخر میخونم ببینم چی میگید، من برای اینکه ثابت کنم هرگز با یه کتاب خوندن نمیشه این سیگار لعنتی رو ترک کرد حتما کتاب رو تهیه میکنم. حامد از گیلان.

  پاسخ 2017/04/22 ساعت 13:31
  • مدیر سایت

   با درود و آرزوى ساعاتى خوش براى شما دوست عزیز،

   لطفا قبل از تهیه دوره ترک سیگار به این نکته توجه داشته باشید که باید قبل از هر اقدامى برسی کنید که آیا واقعا قصد دارید سیگار را ترک کنید یا قصد شما این است که ثابت کنید ترک سیگار با شرکت در دوره ما غیر ممکن است دوست عزیز.

   اگر قصد واقعى شما مورد اول هست لطفا به مراحل زیر توجه کنید و اما اگر قصد شما اثبات غیر ممکن بودن ترک سیگار با شرکت در دوره ترک آسان سیگار است، باید خدمت شما دوست عزیز عرض کنم که اصلا نیازى نیست به خودتان زحمت بدهید و بابت دوره هزینه پرداخت کنید چون شما هنوز قدم اول را برای ترک سیگار را طی نکرده اید.

   1. تصمیم قطعی برای ترک سیگار
   2. مطالعه مقاله‌های رایگان در وب سایت
   3. داشتن ذهنی باز و آماده برای استفاده از سیستمی جدید، قدرتمند و تاثیرگذار برای دستیابی به موفقیت
   4. شرکت در دوره ترک آسان سیگار
   5. آماده کردن محیطی آرام برای گوش دادن به فایل های صوتی دوره
   6. گوش سپردن به فایل های صوتی
   7. و مهتر از همه اینکه تا پایان با ما همراه باشی در واقع این کار کمتر از ده ساعت وقت تو رو می‌گیره.

   لطفا در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر با آیدی تلگرام زیر ارتباط برقرار نمایید:
   http://t.me/tarkcigar_adviser

   با سپاس،

   پاسخ 2017/04/22 ساعت 21:18
  • جعفر

   غلط کرد هر که گفته با یه بار میشه ترک کرد. این روش تقریبا یه شوخیه در سطح بالا.
   ترک میسر نمیشه مگر دوره ۲۱ روز رو با کلی توهم و ناراحتی و ترس گذراندن. فقط کتاب کمی دلداری میده

   پاسخ 2019/10/05 ساعت 18:41
 2. علی

  با سلام من تمام دوره را گذراندم ولی بازم سیگار میکشم چرا؟
  راه حل دیگه ندارید؟

  پاسخ 2017/06/22 ساعت 15:13
  • محمدرضا فتحی

   سلام علی جان،
   لطفا برای پیگیری این مورد جهت هماهنگی با مشاور و تعیین وقت تماس با آیدی تلگرام زیر ارتباط برقرار کنید.
   http://t.me/tarkcigar_adviser

   پاسخ 2017/07/31 ساعت 17:36
 3. رامین غفوری

  این کتاب حرف نداره و واقعا باید به آقای آلن کار قبطه خورد برای همچین خدمتی که به جامع بشری کردند . آسان تر از هرچه که فکرشو بکنید می شود سیگار و ترک کرد . من بعد ۱۵ سال سیگار کشیدن یک شبه سیگار ترک کردم و همیشه حسرت اینو دارم که چرا زود تر این کارو نکردم
  . وقت و تلف نکنید ، بعد ترک می فهمین که هر یدونه سیگار کشیدن چقدر کار مزخرفیه.

  پاسخ 2017/10/05 ساعت 19:09
 4. مهسا

  باسلام من ۳۵ سالمه و ۱۰ ساله ک سیگار میکشم کتاب رو تهیه کردم باید بگم فوق العادس ولی هنوز تموم نکردم و سیگار میکشم این ترس لعنتی ولم نمیکنه چیکار کنم

  پاسخ 2017/11/09 ساعت 01:18
  • ناشناس

   سلام دوست من کسی از سیکار نکشیدن اتفاق بدی براش نیفتاده من روزی ۴ ÷اکت سگار میکشیدم الان ۱۶ سال ه که نمیکشم ولی برای علاقه به این موفقیتم کتاب الن کار رو دوست دارم بخونم چون راه روش اشتباه انسان رو به سمت
   تمایلا ت اشتباه میبره

   پاسخ 2020/07/26 ساعت 10:19
 5. Samieh

  سلام
  خسته نباشید
  من کتاب رو از کجا میتونم تهیه کنم ؟

  پاسخ 2017/11/13 ساعت 10:02
  • محمدرضا

   سلام وقت شما بخیر،
   لطفا جهت مشاهده راهنمای تصویری شرکت در دوره ترک آسان سیگار اینجا کلیک کنید.

   پاسخ 2017/11/16 ساعت 16:16
 6. رسول

  بنظر من این کتاب هیچ کمکی نمیکنه من چندین ماه عضو تلگرام این گروه بودم و این کتاب رو چندین بار خوندم ولی الان همچنان مصرف سیگار دارم

  پاسخ 2018/01/10 ساعت 15:39
  • محمدرضا

   دوست عزیز ما در صفحه نخست وبسایت مراحل واقعی ترک سیگار رو به صورت برجسته اعلام کردیم. مرحله اول قبل از هر کاری تصمیم قطعی برای ترک سیگار هست. من به تمام کسانی که در رابطه با دوره ترک سیگار سئوال میکنن این موضوع رو متذکر میشم. موفق باشید.

   پاسخ 2020/08/20 ساعت 00:51
 7. هادی

  سلام. اگر کسی واقعا از سیگار خسته شده و میخواد ترک کنه بدون شک با این کتاب میتونه ترک کنه.

  پاسخ 2018/03/20 ساعت 23:47
 8. محمد

  با سلام من واقعا از سیگار متنفر شدم و بیماری تنفسی گرفتم حدود ۲۰ ساله سیگار میکشم روزی یه پاکت اگر واقعا این کتاب معجزه میکنه هرچه زودتر اونو تهیه میکنم امیدوارگ مثل بقیه مسائل تو کشور کلاهبرداری نباشه

  پاسخ 2018/10/23 ساعت 19:53
  • محمدرضا

   سلام محمد جان وقت شما بخیر
   خیلی متاسفم که سیگار کشیدن باعث ایجاد بیماری تنفسی برای شما شده و از طرفی خوشحالم که تصمیم قطعی برای ترک سیگار گرفتی.
   اما در رابطه با این روش ترک سیگار باید توجه داشته باشید که بنیانگذار این روش آقای آلن‌کار هست و ما کتاب ایشون رو ترجمه کردیم و در اختیار کاربران سایت گذاشتیم. روش آقای آلن کار در بسیاری از کشورهای دنیا مرجع اصلی ترک سیگار هست و افراد زیادی موفق شدن با این روش به آسانی سیگار رو برای همیشه ترک کنن. لطفا برای اینکه صحت این موارد برای شما اثبات بشه عبارت “allen Carr Stop Smoking” رو در اینترنت جستجو کنید.

   پاسخ 2018/10/23 ساعت 23:10
 9. امیر

  عالی بود کتاب واقعا ممنونم

  پاسخ 2019/01/31 ساعت 12:28
 10. آرش

  من با خوندن این کتاب خیلی راخت سیگار رو بعد از ۱۴ سال کنار گزاشتم و الان دو هفته س که نکشیدم و اصلا احساس وابستگی یا ناراحتی ندارم.روش الن کار خیلی خیلی ساده ولی موثره(روح الن کار شاد)

  پاسخ 2019/03/14 ساعت 09:09
 11. ناشناس

  سلام من ابوذر رمضانی گیلانی هستم سی و هشت سالمه و از ده سالگی سیگار رو شروع کردم و خیلی روزهای که سیگار نمی کشیدم رو بیاد ندارم تا اینکه در ابتدا تصمیم به ترک گرفتم و همه ی زوایای یه ترک موفق رو در این کتاب دیدم الان یه هفته هست که نمی کشم واقعا شگفت انگیزه که زنده ام

  پاسخ 2019/04/16 ساعت 15:07
 12. عسگر عزیزی

  قیمت گرونه چون درصد موفقیت ۵۰ درصد به نظرم قیمت رو تادیل کنید تا عده بیشتری ترک کنند اثرات اینکار به زندگی شما وخانوادتون بر میگرده

  پاسخ 2019/10/05 ساعت 14:35
  • محمدرضا

   ممنون از پیشنهاد شما دوست عزیز،
   نظر شما کاملا صحیح است و ما هم متوجه شرایط بد اقتصادی مردم هستیم. به همین خاطر همواره تلاش میکنیم در حد امکان هزینه شرکت در دوره را پایین نگه داریم. البته لطفا به این نکته توجه داشته باشید که بخش قابل توجهی از درآمد وبسایت برای توسعه و افزایش کیفیت دوره و همچنین گردآوری مطالب جدید و به روز رسانی وبسایت هزینه میشود. بااینحال تلاش ما همواره بر این است که تا حد امکان قیمت کتاب صوتی را پایین نگه داریم تا افراد بیشتری بتوانند از آموزش‌های ارزشمند این کتاب استفاده کنند.

   پاسخ 2020/05/25 ساعت 00:54
 13. pag

  سلام من هم این کتاب رو خوندم و به طرز عجیبی میل به سیگار کشیدنم از بین رفت و به قول دوستان اخرین نخ سیگارمو با اخرین صفحه این کتاب تموم کردم. به بقیه دوستان حتما توصیه میکنم یه بار بخونن این کتاب رو.

  پاسخ 2019/12/26 ساعت 02:23
 14. a.hsm

  اصلا قصد ترک سیگار نداشتم. این کتاب رو اتفاقی دیدم و برای سرگرمی خوندم جالبتر اینکه وقتی کتاب تموم شد پاشدم آخرین سیگارمو روشن کردم و با سیگار خداحافظی کردم. جالبه که برای اولین بار هیچ میلی برای کشیدنش ندارم با وجود اینکه تمام هم خونه ایام سیگار می کشند.

  پاسخ 2020/01/23 ساعت 13:45
 15. روح اله

  این همه،خدمت به بشریت، راه آسان، کمک درمان، دوست شما، حال خوب، زندگی بدون سیگار، و…. آخرش که به خرید اینترنتی ختم شد. در دکون

  پاسخ 2020/02/10 ساعت 09:09
 16. محمد حسن

  درود برشما
  شما که اینقدر از محصول تان مطمئن هستید، خوب بود یک فایل صوتی یا حتی بخشی از یک فایل صوتی را می گذاشتید تا برای آشنایی اولیه با محصول، مورد استفاده قرار گیرد.

  پاسخ 2020/02/10 ساعت 16:59
  • محمدرضا

   درود بر شما دوست عزیز،
   شما میتوانید فایل صوتی رایگان آشنایی با دوره ترک آسان سیگار را از طریق لینک زیر دانلود کنید:
   فایل صوتی ترک آسان سیگار
   همچنین در صورت تمایل با ارسال درخواست حاوی آدرس ایمیل از طریق اپلیکیشن چت وبسایت قسمت اول دوره ترک آسان سیگار را به صورت رایگان دریافت نمایید.

   پاسخ 2020/05/25 ساعت 00:27
 17. محمود استقامت

  روحش شاد و همراه با آرامش

  پاسخ 2020/03/20 ساعت 06:43
 18. ناشناس

  سلام ۳۸سالمه ویک سیگاری هستم خیلی برام سخته سیگار رو ترک کنم یک روز هم نمیتونم خیلی خسته شدم خخیلی از ترک سیگار میترسم چکار کنم

  پاسخ 2020/05/15 ساعت 02:14
  • محمدرضا

   سلام دوست عزیز،
   لطفا مقاله‌های سایت را مطالعه کنید و پس از آشنایی با روش ترک سیگار آلن کار در دوره ترک آسان سیگار شرکت کنید. شما پس از شرکت در این دوره که شامل ۹ ساعت فایل صوتی آموزشی است به طرز شگفت انگیزی سیگار را ترک خواهید کرد.

   پاسخ 2020/05/25 ساعت 00:11
 19. آسمان

  چقدر دوره گرونه به نظرمن باید کتابش را خرید

  پاسخ 2020/08/12 ساعت 16:09
 20. ahmad

  درود بر شما
  من کتاب الکترونیکی ترک آسان آلن کار رو دارم دفعه اول که خوندم خیلی راحت و بدون احساس بد یا حسرت دوری از سیگار تونستم ترکش کنم و خیلی خوشحال بودم اما بعد یک ماه شروع کردم به قلیون کشیدن و یک ماه بعد یعنی بعد از دو ماه سیگار نکشیدن شکست خوردم و یه سیگار روشن کردم میدونم اشتباهم کجا بود اشتباهم استفاده و جایگزینی قلیون به جای سیگار بود با وجود اینکه مرحوم الن کار تاکید کرده بود که از جایگزین استفاده نکنید
  چند ماه که گذشت دوباره تصمیم گرفتم که کتابو بخونم و شروع کردم و هرچه به پایان کتاب نزدیک می شدم متوجه این موضوع میشدم که مانند دفعه پیش در تصمیم خودم قاطعیت ندارم در واقع شکست دفعه اول منو ترسونده بود که دیگه این روش برام جوابگو نیست نمیخواستم اینو باور کنم اما مدام توی سرم تکرار میشد تا اینکه کتابو تموم مردم و سیگار اخرو کشیدم اما کاملا برعکس دفعه قبل اینبار ناراحت و عصبی بودم و نهایتا بعد از ۱۲-۱۳ ساعت سیگار دیگه ای روشن کردم هیچوقت اینقدر احساس بدی نداشتم منظورم بعد از شکست دومه
  اینم اضافه کنم که با روش های دیگه و مخصوصا روش ارادی شاید بیش از ۳۰۰ بار در ترک سیگار ناموفق بودم
  الآنم واقعا نمیدونم چی کار باید بکنم
  در ضمن ۲۸ سالمه از قزوین و روزی یک و نیم پاکت سیگار میکشم متاسفانه
  خیلی طولانی شد ببخشید
  اگه میشه راهنمایی کنید

  پاسخ 2020/09/24 ساعت 10:56
  • فرزاد

   سلام جوون من بعد از پنجاه سال با کمک این کتاب سیگار را کنار گذاشتم. اگه دستورالعملهای کتاب را رعایت کنی به راحتی سیگار را کنار میگذاری بدون اینکه بخوای یه عمر از سیگار فرار کنی.

   پاسخ 2022/05/16 ساعت 11:37
 21. محمد

  اونایی که میگن نمیشه ترک کرد اونم با یه کتاب – من بعد از ۸ سال سیگاری سنگین بودن تو سن ۲۵ سالگی تونستم و خیلی های دیگه هم تونستن
  نگران نباشید فقط شروع کنید به خوندن
  چیزی برای از دست دادن ندارید
  بخونید و در آخر تصمیم بگیرید :))))))))

  پاسخ 2021/03/07 ساعت 17:23
 22. محمدرضا

  سلام دوستان من این کتابوخوندم امامتاسفام برانویسندش که بافریب عده اب میخوادجیب خودشوپرکنه شنگول منگول میخوندم حداقل یه چیزی دستگیرم میشدامااین کتاب واقعامیگم یکم بریدتواعماقش هیچ چیزخاصی نداره که معجزه کنه اقای الن کارمتاسفام براتون که یه عده روسرکارگذاشتیدباکتابی که قواعدوقانونی توش نیس تامخاطبورهاکنه

  پاسخ 2021/09/26 ساعت 07:16
 23. ناشناس

  سلام منم پارسال کتاب خوندم بعد ازچند ماه لغزش کردم چون فراموش کردم که باید پرهیز کامل کنم الان دوباره شروع کردم خدارو شکر یک ماهه پاکم

  پاسخ 2021/10/03 ساعت 13:22
 24. میلاد

  من فقط یک بار کتاب رو خوندم و بعد از ۱۲ سال بردگی هیولای کوچک(نیکوتین) در حال حاضر ۴ سال هست که آزاد شدم از بند اسارت نیکوتین . فقط تو این ۴ سال روز اول یه مقدار اذیت شدم که قابل تحمل بود

  پاسخ 2021/10/12 ساعت 12:04
 25. فرزاد

  سلام عزیزانم
  بصورت اتفاقی این کتاب صوتی را در یکی از اپلیکیشن های فروشگاه کتاب دیدم و با توجه به اینکه بیش ازسی سال قصد ترک سیگار داشتم شروع به شنیدن کتاب کردم. خاطراتش چقدر آشنا و حرف هایش چقدر دلنشین و امیدوار کننده بود. بعد از اتمام کتاب به راحتی و بدون درد و سختی سیگار را کنار گذاشتم. روحت شاد آلن و ممنون بابت کتاب معجزه گرت.

  پاسخ 2022/05/16 ساعت 11:26

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عضویت در مجله اینترنتی رایگان

بایگانی
اطلاعات تماس

لطفا در صورت نیاز به هرگونه اطلاعات یا راهنمایی، در برقراری تماس با ما تردید نفرمایید.

071-36665862

8:00 الی 18:00

عضویت در مجله اینترنتی رایگان