برای ترک سیگار هیچوقت سیگارتان را کم نکنید

به هیچ وجه سیگارتان را کم نکنید

به هیچ وجه سیگارتان را کم نکنید

تصمیمی برای ترک سیگار

 

همه سیگاری ها هر چند مدت یکبار به این فکر می‌افتند که سیگار کشیدن را کنار بگذارند. آنها برای ترک سیگار دلایل گوناگون و متفاوتی دارند اما بیشترشان در یک روش ترک سیگار با هم مشترک هستند.

اولین چیزی که به ذهن یک فرد سیگاری که تصمیم دارد سیگار را کنار بگذارد میرسد ترک کردن سیگار به کمک نیروی اراده است. روش ترک با کمک نیروی اراده بسیار سخت است و درصد موفقیت کمی دارد.

چگونه راحت تر ترک کنم

فرد سیگاری می‌داند که از همان لحظه اول شروع ترک سیگار با کمک نیروی اراده باید لحظات دشواری را تحمل کند. پس تصمیم می‌گیرد به جای ورود یکباره به پروسه ترک با کم کردن سیگار مصرفی روزانه آرام آرام ذهن و جسم خود را برای اتفاق بزرگ زندگی اش آماده کند.

او با خود چنین می‌اندیشد که فاصله زمانی بین سیگارها را افزایش بدهد یا به جای یک پاکت سیگار معمولی چند نخ سیگار گرانقیمت بخرد تا بدین ترتیب بتواند بعد از چند روز و با یک برنامه منظم روز به روز سیگار کشیدن‌ها را کم و کمتر کند و انتظار دارد بعد از چند روز موفق شود سیگار را برای همیشه کنار بگذارد.

شرکت در دوره ترک آسان سیگار

اما همانطور که خودتان می‌دانید فرد سیگاری خیلی زود از این کار خسته می‌شود و احساس می‌کند بهتر است دوباره به دوران اوج سیگار کشیدن خود بازگردد. بهانه‌ای جور می‌کند و دوباره سیگار کشیدن‌های پی در پی شروع می‌شود.

برای ترک سیگار هیچوقت سیگارتان را کم نکنید

عواقب یک تصمیم اشتباه

کم کردن سیگار برای ترک سیگار بدترین نوع شکنجه علیه خودتان است. این کار که نوعی خود آزاری است هیچ کمکی به ترک سیگار نمی‌کند و اتفاقا باعث می‌شود سیگار در ذهن شما زیباتر و ارزشمندتر جلوه کند. شما با این کار بیشتر خودتان را آزار می‌دهید و باعث می‌شوید تمام روز را به سیگارهای نوبتی و شماره گذاری شده تان فکر کنید.

زمانی که تصمیم می‌گیرید سیگارهای روزانه‌تان را کم کنید چند دقیقه بعد از کشیدن سیگار شماره یک بدترین حال ممکن را دارید زیرا خودتان را در موقعیت دردناکی قرار داده اید تا لحظه سیگار کشیدن بعدی فرا برسد.

تصمیم به کم کردن سیگار

شما فکر می‌کنید با کم کردن سیگار می‌توانید شعله تمایل به سیگار را در وجودتان پایین بکشید تا بعد از مدتی به کلی آن را خاموش کنید. اما اینکار بیشتر شما را به سمت سیگار سوق می‌دهد. این کار باعث می‌شود بهترین لحظه را وقتی بدانید که سیگار بعدی را آتش زده اید.

پس بسیاری از کارهایتان را به بعد از دود کردن سیگار بعدی موکول می‌کنید و یا مجبور می‌شوید زمان سیگار کشیدن‌ها را دستکاری کنید. در این موقعیت‌ها شما فشار بیشتری را نسبت به روزهایی که آزادانه سیگار می‌کشیدید تحمل می‌کنید و ذهنتان نسبت به قبل بیشتر درگیر سیگار کشیدن است. هر چه این برنامه را بیشتر پیش ببرید بیشتر عذاب خواهید کشید.

اثرات کم کردن سیگار

کم کردن سیگار هیچ کمکی به ترک سیگار نمی‌کند تنها سیگار را در پیش چشمانتان ارزشمندتر جلوه می‌دهد و باعث می‌شود اینبار که دوباره به سیگار کشیدن عادی بازگشتید بیشتر در باتلاق سیگار فرو بروید و حتی مدتها بی خیال ترک سیگار بشوید. دوست من سیگار کشیدن یک عمل زنجیروار است و کم کردنش هیچ تاثیری در ترک سیگار ندارد.

شرکت در دوره ترک آسان سیگار

مطمئن باشید تا زمانی که شما سیگاری را به روی لبتان قرار می‌دهید و آن را آتش میزنید یک سیگاری به حساب می آیید.

پس راه حل چیست؟

سیگاری‌های بسیاری مدت زمان‌های طولانی را به ترک سیگار فکر کردند، سیگارشان را کم کردند و یا هر از چند گاهی با کمک نیروی اراده مدتی سیگارشان را کنار گذاشتند. اما تا آخرین لحظه زندگیشان با سیگار مأنوس بودند و هرگز نتوانستند از دام هولناک سیگار رها شوند. شما برای ترک سیگار تنها و تنها به یک چیز نیاز دارید و آن آگاهی از رازهای سر به مهر سیگار است.

آخر عمر یک فرد سیگاری

رازهایی که هیچ فرد سیگاری از آنها خبر ندارد. اطمینان داشته باشید پس از آگاهی از این معماها، رهایی از دام سیگار به آسانی و برای همیشه در دسترس شماست. تصمیم با خودتان است.

شرکت در دوره ترک آسان سیگار

تعداد نظر(ها): 20
 1. فرزانه

  شبتون بخیر،

  ممنون از دوره خوب و جالبتون. من تا الان ٧بخش از دوره را گوش کردم. تقریبا هر بخش رو دوبار گوش میدم. چهار روزه ک سیگار نکشیدم. ولی جالبه ک دقیقا امشب یکم با خودم درگیر بودم و تا قبل از این احساس نیاز نداشتم.

  پاسخ 2017/04/18 ساعت 22:11
  • مدیر سایت

   درود بر شما دوست عزیز​،

   خیلی خوشحالم که میبینم تصمیم به ترک سیگار گرفتید. سعی کنید تا پایان دوره دوام بیاورید.گوش دادن به تمام دوره بسیار مهم است. این حق را به خودتان بدهید که از راز های سیگار باخبر شوید. به آینده بدون سیگاری بیاندیشید که منتظر شماست. فکر کنید در حال گوش دادن به یک داستان هستید. نترسید و شجاع باشید. هیچ اتفاق بدی نخواهد افتاد.شما باید سیگار را کنار بگذارید پس این راه شماست. دوره را به پایان برسانید. مطمئن باشید بهترین ها را بدست خواهید آورد​.

   پاسخ 2017/04/19 ساعت 19:16
 2. سپيده

  سلام همسر من با من همکاری نمیکنه و نمیخواد سیگار رو ترک کنه یعنی غرورش اجازه نمیده که بیاد سر جلسه های ترک سیگار ،من چیکار میتونم واسش بکنم تا ترکش بدم چون واقعا احساس میکنم زندگیم تو خطره روزی ی پاکت سیگار میکشه صبح ناشتا سیگار میکشه و اصلا بحرفای من گوش نمیده.

  چند سال پیش واسش از این برچسب ها خریده بودم که میل به سیگار رو کاهش میداد که متاسفانه فایده نداشت. میخواستم ببینم اگه دوستان نظر یا پیشنهادی دارن ب من بدن ممنون میشم چون واقعا خسته و نگرانم از یه طرف هم شوهرم بیماری کبد چرب داره و سیگار واسش سمه و سنش هم ٣٠ساله.

  پاسخ 2017/05/03 ساعت 16:26
  • مدیر سایت

   درود بر شما

   دوست عزیز همسر شما به ترس از ترک سیگار مبتلا شده اند. ایشان زندگی بدون سیگار رو یک زندگی سرد و بی هدف تصور می کند. در صورتی که اصلا اینچنین نیست. شستشوی مغزی که در ذهن تمام افراد سیگاری وجود دارد هرگز اجازه نمیدهد که سیگاری ها به ترک سیگار فکر کنند. این مسئله تا جایی پیش میرود که سیگار کشیدن از هر رابطه ای برای سیگاری ها مهم تر می شود.

   برای کمک به همسرتان بهتر است شما مقاله بستگان سیگاری ها را در وب سایت مطالعه کنید. سپس خودتان در دوره شرکت کنید و به تمام فایل های صوتی که تنها نه ساعت از وقت شما را می گیرد گوش کنید. مطمئن باشید در پایان دوره می توانید همسرتان را راضی کنید که به فایلهای صوتی گوش دهد.

   لطفا در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر از طریق آیدی تلگرام زیر با مشاور سایت ارتباط برقرار نمایید:

   t.me/tarkcigar_adviser

   موفق باشید.

   پاسخ 2017/05/03 ساعت 22:15
 3. علیرضا

  واقعا میشه بااین روش ترک کرد؟
  اگه نشه ببااین روش ترک کنیم پولمون رو پس میدید؟

  پاسخ 2017/06/16 ساعت 00:29
  • محمدرضا فتحی

   بله علیرضا جان من به شما اطمینان میدم که این کار شدنی هست.
   در رابطه با هزینه دوره هم ما طبق تعهدی که دادیم تا یک ماه پس از خرید امکان درخواست عودت وجه پرداختی رو در صورتی که این دوره براشون مفید نبود به شرکت کنندگان دوره میدهیم. فقط شاید براتون جالب باشه که بدونید طی یک سال گذشته از صدها نفری که در این دوره شرکت کردند تعداد کسانی که چنین درخواستی داشتند از تعداد انگشتان دست کمتر بوده. پس اگر واقعا تصمیم گرفتید که سیگار رو ترک کنید مطمئن باشید شرکت در این دوره شگفت انگیز برای شما بهترین راه هست. دوره ترک آسان سیگار آقای آلن کار به بیش از ۴۰ زبان ترجمه شده که ما مفتخریم اولین ارائه دهنده این دوره به صورت صوتی در ایران هستیم.

   پاسخ 2017/07/31 ساعت 17:27
 4. شهریار

  سلام
  همه ی روشهای ترک سیگار بی فایده است تا زمانی که خود شخص بخواد
  و شما اگه به فکر سیگاری ها و زندگی سالم آنها هستین پس چرا این دوره ی ترک سیگار رو رایگان در اختیار اونا نمیذارین؟

  پاسخ 2017/07/31 ساعت 07:37
  • محمدرضا فتحی

   با درود و عرض ادب خدمت شما،
   از انتقاد سازنده شما سپاسگذارم شهریار جان و اما در پاسخ به مواردی که مطرح کردید اجازه بدید در سه بخش توضیح بدم.
   ۱- با توجه به اینکه افراد زیادی هستند که سیگار رو ترک کردن و حتما شما هم در آشنایان دور و نزدیک خودتون همچین مواردی هست پس لطفا خیلی به قضیه ترک سیگار با دید منفی نگاه نکنید و این کار رو محال ندونید. بخش عمده ای از مباحث مطرح شده توسط آقای آلن کار افراد سیگاری رو به سمتی میبره که متوجه میشن انتخاب کدام مسیر و انجام چه کارهایی باعث میشه به جایی برسند که افرادی که موفق شدن سیگار رو ترک کنن.
   ۲- اینکه میفرمایید “خود شخص باید بخواهد” کاملا صحیح هست و ما در عنوان هفت گام مهم تا ترک سیگار از مقاله آشنایی با دوره ترک آسان سیگار به از این موضوع به عنوان اولین گام برای ترک سیگار یاد کردیم.
   ۳- تصور اشتباه اغلب افراد در رابطه با وبسایت این است که راه اندازی و نگهداری آن برای صاحبان و گردانندگان آن هزینه ای در بر ندارد که البته با توسعه این بستر ارتباطی در کشور شاهد کمرنگ شدن این دیدگاه اشتباه هستیم. از طرفی در رابطه با دوره ترک آسان سیگار لطفا به هزینه های جانبی ازجمله استدیو ضبط صدا، ویرایش فایل ها، توسعه و بهبود دوره حین دریافت نظرات با ارزش شرکت کنندگان دوره و دهها هزینه پیدا و پنهان دیگر توجه کنید و نهایتا با اعمال مقدار کمی انصاف به ما در رابطه با ارائه غیر رایگان این دوره حق خواهید داد. من به شما اطمینان میدهم که بخش عمده ای از درآمد این دوره صرف بهبود و افزایش کیفیت دوره در جهت تاثیرگذاری بیشتر آن خواهد شد.

   پاسخ 2017/07/31 ساعت 17:10
 5. محراب

  من ۲۶سالمه میخوام ترک کنم سیگارو اما متاسفانه وقتی میبینم کسی میکشه سعی میکنم خودموگول بزنم بکشم اگه راهی دارین کمکم کنین

  پاسخ 2017/08/02 ساعت 00:22
  • مهدی مهرورز

   محراب عزیز یکی از مواردی که در دوره ترک آسان سیگار به آن به صورت کامل پرداخته می شود همین مشکل افراد سیگاری است. در این دوره شما راهکارها و دستورالعمل هایی را دریافت خواهید کرد که به راحتی خواهید توانست با وسوسه سیگار کشیدن حین قرار گرفتن در جمع دوستان سیگاری خود مقابله کنید. حتی شما به مرحله ای خواهید رسید که در این شرایط به چشم ترحم به دوستانتان که در حال کشیدن سیگار هستند نگاه خواهید کرد.

   پاسخ 2017/08/03 ساعت 11:12
 6. amin

  من با این روش سه روز سیگار نکشیدم اما وقتی دوستم یه سیگار بهم داد دیگه نمیتونم سیگارو ترک کنم ایا دوباره خوندن کتاب فایده ای داره

  پاسخ 2018/02/17 ساعت 23:35
  • محمدرضا

   بله حتما تاثیر داره دوست عزیز. ما به همه تاکید میکنیم مباحث کتاب رو با دقت دنبال کنن حتی در صورت لزوم یک فصل رو چندین بار گوش کنید. براتون آرزوی شادی و سلامتی میکنم.

   پاسخ 2021/09/26 ساعت 23:20
 7. ناشناس

  لطفا نظرتان درباره این مطلب را اینجا بنویسید …ترک کردم

  پاسخ 2018/06/11 ساعت 00:55
 8. حمید

  با سلام, من باکمک اراده تقریبا حدود هشت ماه سیگار نکشیدم, ولی متاسفانه سر یه تعارف کوچولو دوباره یه نخ یه نخ سیگارم شروع شد, الان چهار پنج ماهه روزی میانگین سه چهار نخ میکشم, وقتی به این فکر میکنم که هشت ماه دوام اوردم اصلا باورم نمیشه, خیلی دوست دارم قرص و محکم سیگارو ترک کنم واسه همیشه , البته با قلیون, لطفا راهنمایی هزینه ترک آلن چقدر هست, واینکه فقط فایل صوتی هست؟

  پاسخ 2018/11/14 ساعت 20:04
  • محمدرضا

   سلام حمید جان
   ممنون که تجربه ترک سیگارت رو با ما به اشتراک گذاشتی. بله متاسفانه بزرگترین نقطه ضعف ترک سیگار با استفاده از نیروی اراده همین نکته هست. در روش ترک سیگار با نیروی اراده فرد سیگاری بالاخره یک روز تسلیم یک نخ سیگار می شود. دلیل اینکه استفاده از نیروی اراده محکوم به شکست است را در صفحه سوالات متداول توضیح داده ایم. لطفاً با مراجعه به این صفحه پاسخ سوال خود را دریافت کنید.
   شدیدا توصیه می کنم برای کنار گذاشتن سیگار از قلیان استفاده نکنی. چون ضرر کشیدن قلیان به مراتب بیشتر از سیگار است و فقط چون دود قلیان به همراه رطوبت آب وارد ریه شما می شود و در ظاهر کمتر به آن آسیب می زند افراد سیگاری فکر می کنند که قلیان جایگزین مناسبی برای ترک سیگار است.
   دوره صوتی ترک آسان سیگار که برگرفته از کتاب آقای آلن کار می باشد را می توانید با کلیک بر روی لینک زیر از بخش فروشگاه وبسایت ما تهیه نمایید.
   https://www.tarkcigar.com/shop

   پاسخ 2018/11/18 ساعت 00:00
   • بهشهر…ایران

    سلام.یه پیشنهاد دارم..شمافایل هاتون چندتا ،جدا است،،خیلی ها سیگاری ها هم هستندکه ارزوی ترک سیگار و واسه همیشه دارن مثل خودم که تاحالا موفق نشدن..اگه میشه فایل هاتون ،دونه دونه هزینه شو بگیرین که بعضیا پول یکجاخریدن و ندارن بتونن دونه بدونه هزینه رو بدن و هم شما مطمئنا فروشتون بیشترمیشه هم باتوجه به ایمانی که شمابه کارتون دارید،افرادبیشتری از شر سیگار و زندکی همراه با سیگارراحت بشن.اگه میشه امکان فروش و به این روش هم مهیا کنید..ممنونم

    پاسخ 2019/10/15 ساعت 22:27
    • محمدرضا

     سلام دوست عزیز،
     ممنون از پیشنهاد شما ولی اگر به بخش فروش کتاب صوتی برید میبینید ما قبلا این کار رو کردیم. ما کتاب صوتی ترک آسان سیگار آلن کار رو هم به صورت کامل و هم در ۵ قسمت مجزا در فروشگاه سایت قرار دادیم.
     https://www.tarkcigar.com/shop

     پاسخ 2019/11/09 ساعت 23:31
 9. ناشناس

  لطفا راهنمایی بفرمایید که چطور وارد این برنامه بشیم برای ترک اسان

  پاسخ 2019/05/05 ساعت 03:04
  • محمدرضا

   سلام دوست عزیز،
   ما در قالب مقالات آموزشی رایگان و شبکه‌ اجتماعی اینستاگرام و کانال تلگرام به اعضای سایت کمک میکنیم بتونن سیگار رو ترک کنن.
   اینستاگرام
   کانال تلگرام
   همچنین میتونید با مراجعه به قسمت فروشگاه سایت دوره ترک آسان سیگار رو تهیه کنید.
   اگر نیاز به راهنمایی بیشتر داشتید با شماره‌ای که در صفحه تماس با ما درج شده ارتباط برقرار کنید.
   موفق باشید

   پاسخ 2019/05/25 ساعت 19:47

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عضویت در مجله اینترنتی رایگان

بایگانی
اطلاعات تماس

لطفا در صورت نیاز به هرگونه اطلاعات یا راهنمایی، در برقراری تماس با ما تردید نفرمایید.

071-36665862

8:00 الی 18:00

عضویت در مجله اینترنتی رایگان