شما به ترس از ترک سیگار مبتلا شده اید

شما به ترس از ترک سیگار مبتلا شده‌اید

شما به ترس از ترک سیگار مبتلا شده‌اید

ترس از ترک سیگار چیست؟

ترک سیگار همیشه یکی از اتفاقات مهم در زندگی افراد سیگاری است. همه سیگاری ها بعد از یک مدت طولانی دود کردن سیگار از آن خسته می‌شوند. آنها تمایل دارند سیگارشان را کنار بگذارند. پس با خود فکر می‌کنند بهتر است مدتی سیگارشان را کم کنند.

آرزوی ترک سیگار

حتی به ترک سیگار فکر می‌کنند و آرزو می‌کنند ای کاش می‌توانستند برای همیشه از دست سیگار خلاص شوند.

اندیشیدن به ترک سیگار

سیگاری‌ها برای مدت کوتاهی به ترک سیگار فکر می‌کنند. اما فکر کردن به ترک سیگار هم می‌تواند برای یک فرد سیگاری دردناک باشد.فکر کردن به این مسئله می‌تواند تمرکز شخص سیگاری را به هم بریزد تا جایی که بی خیال ترک سیگار می‌شود. این موضوع می‌تواند تا آخر عمر فرد را در دام سیگار نگه دارد.

فکر آشفته در اثر سیگار

اگر شما هم نمی‌توانید به ترک سیگار فکر کنید، بهتر است بدانید که شما به ترس از ترک سیگار مبتلا شده‌اید. این ترس در میان تمام سیگاری ها وجود دارد و از همان روزهای اول سیگاری شدن در ذهن شما به وجود می‌آید و هرگز شما را رها نمی‌کند. به جرات میتوان گفت که همه سیگاری ها از این ترس رنج می‌برند.

شرکت در دوره ترک آسان سیگار

به دنبال راه حل و توجیه یک اشتباه

همانطور که می‌دانید سیگار کشیدن مصرف مداوم یک سم کشنده است و هیچ کس دوست ندارد زندگی اش را با یک سم شریک شود. مطمئنن شما هم علاقه‌ای ندارید که با یک سم کشنده روز و شب بگذرانید.

پس چند بار سعی می‌کنید از دست سیگار خلاص شوید اما در عین حال با خودتان فکر می‌کنید که زندگی بدون سیگار به هیچ عنوان جذاب نخواهد بود. حتی با افزایش مدت زمان اعتیاد به سیگار این توهم در ذهنتان شکل می‌گیرد که خلاصی از دست سیگار امکان پذیر نیست. پس به صورت ذهنی و جسمی تسلیم سیگار می‌شوید. احساس می‌کنید بهتر است تا آخر عمر سیگار بکشید زیرا که هرگز نمی‌توانید از دست سیگار خلاص شوید. شما با این توهمات دیگر به ترک سیگار فکر هم نخواهید کرد.

توهم لذت سیگار

اینجاست که شروع به توجیه کردن سیگار کشیدن خودتان می‌کنید. با خودتان می‌گویید من از سیگار کشیدن لذت میبرم و یا من زندگی سختی داشته ام، سیگار تنها دلخوشی من در زندگی است و من نمی‌توانم آن را رها کنم.

تمام این توجیهات و توهمات زاییده ترس از ترک سیگار است. ترس از ترک سیگار این توهم را در شما به وجود می‌آورد که حتی اگر موفق به رهایی از دام سیگار هم بشوید، زندگی بدون سیگار ارزش نفس کشیدن را هم ندارد. زندگی بدون سیگار تنها یک عذاب است و یا دیگر بدون سیگار از هیچ جشن، میهمانی و یا مسافرتی لذت نخواهید برد.

شرکت در دوره ترک آسان سیگار

ترس از ترک سیگار

واقعیت این است که شما با ابتلا به این ترس مشغول فریب دادن خودتان می‌شوید. این ترس در تمام کسانی که با کمک نیروی اراده سیگار را ترک کرده اند نیز وجود دارد. آنها بعد از یک دوره عذاب آور ترک به کمک نیروی اراده دوباره تسلیم سیگار می‌شوند و یک نخ سیگار را روشن می‌کنند.

زمان در گذر است و شما همچنان در حال کشیدن سیگار

بهتر است بدانید که این ترس، بزرگترین مانع برایرهایی از دام سیگار است و تا این ترس در ذهن شما وجود دارد، سیگار کشیدن نیز ادامه خواهد داشت و رهایی از دام سیگار به هیچ عنوان امکان پذیر نخواهد بود.

شناخت ترس از ترک سیگار

بهتر است قبل از اینکه به ترک سیگار فکر کنید ترس از این کار را بشناسید تا بتوانید بهتر برای ترک همیشگی سیگار آماده شوید.

اطلاعات بیشتر درباره ترس از ترک سیگار و چگونگی از بین بردن این ترس در دوره ترک آسان سیگار به طور کامل توضیح داده شده است. شما می‌توانید با تهیه دوره ترک آسان سیگار علاوه بر شناخت این ترس و نحوه از بین بردن آن برای همیشه از دام سیگار رها شوید.

ترک آسان سیگار

شرکت در دوره ترک آسان سیگار

تعداد نظر(ها): 10
 1. Mansour.Daneshwar

  باسلام وخسته نباشید.من ازمطالب قشنگ شمادرمورد ترک سیگار لذت بردم وخوشحال شدم که یکی پیدا شده ومیخواهد به ما افراد سیگاری کمک کندتاازاین بلای خانمانسوز رهایی یابیم. بهر حال من چگونه میتوانم ازکمک شما بهره مند شوم؟… باتشکر از برنامه خیلی عالیتون.

  پاسخ 2017/04/30 ساعت 06:29
 2. سجاد

  سلام به همه عاشقان

  سلام گرمی دارم به کسانی که آقای آلن رو به ما معرفی کردن خدا ایشالا حفظتون کنه ایشالا در پناه خدا آرامش عزت سربلندی موفقیت و سلامتی داشته باشین.

  اولش حرفای آقای آلن کار رو به عنوان یک نویسنده ای که خالق داستان های رویاپردازانه بود میدیدم اما کم کم متوجه شدم ایشان پیام جدیدی را دارند. یک بار کامل گوش دادم و یک دور دیگه هم مجددا با دقت به فایل های صوتی گوش دادم. الان ۹ روزه که خدا شاهده یادم رفته چجوری سیگار می کشیدم.

  عاشق همتونم که اینقد زحمت می کشید. من هستم از شهر کرمان. لطفا اگه میشه من با آدرس ایمیل شخصی با شما در ارتباط باشم.

  با تشکر ویژه از این همه لطف شما

  پاسخ 2017/05/02 ساعت 22:37
  • مدیر سایت

   با درود و آرزوى ساعاتى خوش براى شما دوست عزیز،

   آرزوى قلبى تک تک اعضاى گروه وبسایت ترک آسان سیگار سلامتى و زندگى بدون دخانیات براى همه هم میهنان عزیزمان هست. خیلى خوشحالم که شما دوست عزیز هم به جمع غیرسیگارى ها پیوستى.

   پاسخ 2017/05/03 ساعت 12:43
  • رضا

   درود بر شما.حدود ده دوازده ساله سیگار میکشم.الان نزدیک دو بسته چهل و یک سالمه.الان توو گوگل زدم ترک سیگار و پیج شمارو دیدم.خیلی دلم میخواد این روش رو انجام بدم ولی میترسم جواب نده و مثه خیلی از هزینه هایی که کردمو روشهایی که انجام دادم بیهوده باشه و عذر میخوام کا اینو میگم میترسم فقط یه بازار برای شما باشه و من نتیجه ای نگیرم.دو دلم و نمیدونم چیکار کنم.لطفآ راهنمایی بفرمایین

   پاسخ 2019/12/22 ساعت 06:20
   • محمدرضا

    ممنون که این نکته رو مطرح کردید دوست عزیز چون ممکنه این موضوع برای بقیه عزیزان هم مطرح بشه. کتاب صوتی ترک سیگار آقای آلن کار که توسط وبسایت https://www.tarkcigar.com ترجمه شده و در اختیار شما قرار گرفته شهرت جهانی داره و به بیش از ۴۰ زبان دنیا ترجمه شده (کتاب آلن کار در وبسایت آمازون). این کتاب بر مبنای اصول روانشناسی نوشته شده و مباحثی که در آن مطرح میشه نگاه شما رو به اعتیاد به سیگار تغییر میده.
    فرمودید که هزینه‌های زیادی برای روش‌هایی مختلف ترک سیگار پرداخت کردید و نتیجه ای نگرفتید. اگر منظور شما ازروش‌های مختلف جایگزین‌های سیگار هست، مثل چسب ترک سیگار، آدامس نیکوتین و غیره باید عرض کنم خدمتتون که این جایگزین‌ها فقط راه ورود سم نیکوتین رو به بدن شما تغییر میده که ما مفصلا در کتاب صوتی در اینباره توضیح دادیم که این جایگزین‌ها چطور نیاز شما رو به مصرف سیگار بیشتر میکنه. حتی اگر شما جزء درصد قلیلی از افرادی باشید که این کتاب برای ترک سیگار بهشون کمک نمیکنه، آگاهی که این کتاب در رابطه با اعتیاد به سیگار به شما میده باعث میشه با چشم باز به اعتیاد به نیکوتین نگاه کنید. به همین خاطر ما گوش دادن به این کتاب صوتی را نه تنها به افراد سیگاری، بلکه به افراد غیر سیگاری و خصوصا افرادی که یکی از اعضای خانواده آنها به سیگار اعتیاد دارند هم توصیه می‌کنیم.

    پاسخ 2020/01/23 ساعت 19:31
 3. نوید

  بسیار عالی و آغاز فصلی جدید همراه با دیدن خوبی ها

  پاسخ 2018/03/11 ساعت 01:55
 4. علی زاهد

  سلام.من۱۴ساله که دارم سیگارمیکشم ۲۶سالمه.خیلی سعی کردم سیگارو بزارم کنار ولی نشده وقتی سیگارندارم بی قرارم و عصبی.شاید باورتون نشه ولی بجایی رسیدم ک احساس میکنم هیچ چیزی توی سرم نیست فقط درد احساس میکنم و حافظم خیلی کم شده فراموشی پیداکردم.تورو خدا به ادمای امسال من کمک کنید تا بتونیم ازسیگار جدابشیم.روزی دو پاکت مصرف سیگارمه. ما سیگاری ها هممون خسته شدیم ولی ترس ولمون نمیکنه باعث شده از سیگار ی دیو خیلی بزرگ بسازیم.دوستان گلم ایشالا ی روزی بیاد ک هیچکس گرفتارسیگارنشه.سیگار از موادمخدر هم بدتره ترک کردنش.تنها خواهشی ک ازین سایت دارم اینه ک واقعا ازته دل کمکمون کنن تا بتونیم سیگار رو ترک کنیم.یاحق

  پاسخ 2019/04/06 ساعت 02:49
  • محمدرضا

   سلام وقت بخیر،
   علت این بیقراری و عصبانیت وابستگی بدن شما به نیکوتین هست که کاملا طبیعی هست. مصرف سیگار نیاز بدن به نیکوتین رو افزایش میده و به همین خاطر هست که افراد سیگاری به سیگار اعتیاد پیدا میکنن. ولی خوشبختانه اعتیاد به نیکوتین بر خلاف دیگر مواد مخدر اعتیاد آور با کمترین درد بدنی بعد از دو الی سه هفته به طور کامل از بین میره و به عبارتی سطح نیاز بدن به نیکوتین کاهش پیدا میکنه.

   پاسخ 2019/04/18 ساعت 22:11

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عضویت در مجله اینترنتی رایگان

بایگانی
اطلاعات تماس

لطفا در صورت نیاز به هرگونه اطلاعات یا راهنمایی، در برقراری تماس با ما تردید نفرمایید.

071-36665862

8:00 الی 18:00

عضویت در مجله اینترنتی رایگان